Italijoje triumfavo vokietis

2008 09 15 0:00
21-erių S.Vettelis tapo jauniausiu amžiumi per visą "Formulės 1" istoriją, kuris lenktynes pradėjo iš pirmosios pozicijos.

Fantastišką pergalę šlapioje Monzos trasoje vykusiose pasaulio "Formulės 1" čempionato keturioliktojo etapo - Italijos "Grand Prix" - lenktynėse iškovojo "Toro Rosso" komandos lenktynininkas vokietis Sebastianas Vettelis.

21-erių S.Vettelis pirmą kartą per savo karjerą startavo iš pirmosios pozicijos. Jis tapo jauniausiu amžiumi per visą "Formulės 1" istoriją, kuris lenktynes pradėjo iš pirmosios pozicijos.

Ant apdovanojimų pakylos vakar taip pat užlipo antroje vietoje finišavęs "McLaren" pilotas suomis Heikki Kovalainenas bei trečiąją vietą užėmęs "BMW Sauber" ekipos atstovas lenkas Robertas Kubica.

Pagrindiniai konkurentai kovoje dėl šių metų "Formulės 1" čempiono titulo - "Ferrari" pilotas brazilas Felipe Massa ir "McLaren" lenktynininkas britas Lewisas Hamiltonas - finišo liniją kirto atitinkamai šeštoje ir septintoje vietose, praneša F-1.lt.

Aukščiau už juos - ketvirtoje ir penktoje vietose - galutinėje rezultatų lentelėje atsidūrė ispanas Fernando Alonso iš "Renault" ekipos ir vokietis Nickas Heidfeldas iš "BMW Sauber" komandos. "Ferrari" lenktynininkas suomis Kimi Raikkonenas finišavo tik devintas ir taškų nesurinko.

Beje, K.Raikkonenas metams - iki 2010-ųjų sezono pabaigos - pratęsė sutartį su "Ferrari" komanda. Suomijos lenktynininkui pratęsus sutartį, Italijos komanda ateinančius du sezonus turės tuos pačius lenktynininkus - K.Raikkoneną ir brazilą Felipę Massą. Pastarasis kontraktą su "Ferrari" iki 2010 metų sezono pabaigos pratęsė dar pernai. K.Raikkonenas į "Ferrari" iš "McLaren" atėjo 2006 metų pabaigoje, o F.Massa Italijos komandos nariu tapo sezonu anksčiau.