Italijos čempionui R.Kaukėnui - garbingas titulas

2007 06 19 0:00
Įspūdingai finale rungtyniavęs R.Kaukėnas (guli) pelnė naudingiausio žaidėjo titulą.

Per trečias Italijos vyrų krepšinio lygos finalo rungtynes reguliariojo sezono nugalėtoja Sienos "Montepaschi" su Rimantu Kaukėnu namie 90:82 (27:29, 13:22, 24:17, 26:14) nugalėjo Bolonijos "VidiVici" (buvęs "Virtus") klubą ir, laimėjusi seriją iki trijų pergalių 3:0, po trejų metų pertraukos antrą kartą iškovojo čempionės titulą.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas lietuvis nugalėtojams per 21 minutę pelnė 18 taškų (2-4/9, 3-1/2, 1-7/7), atkovojo 3 kamuolius ir po 2 kartus kamuolį perėmė bei perdavė mesti. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Terrellas McIntyre'as ir Josephas Forte, jie pelnė atitinkamai 22 ir 21 tašką.

"VidiVici" komandoje sėkmingiausiai rungtyniavo Andrea Crosariolas (21 tšk.).

Pirmą finalo susitikimą namie Sienos komanda laimėjo 81:71, antrą svečiuose - 86:65.

R.Kaukėnas tapo antru lietuviu, pripažintu naudingiausiu finalo serijos žaidėju. Prieš metus toks pat prizas buvo įteiktas Ramūnui Šiškauskui, kuris su Trevizo "Benetton" komanda 3:1 (77:69, 88:82, 72:73, 69:68) nugalėjo Bolonijos "Climamio" ("Fortitudo") ekipą.

2004 metais šalies pirmenybių finale "Montepaschi" krepšininkai taip pat 3:0 įveikė Bolonijos komandą, tik tąsyk ji vadinosi "Skipper" ("Fortitudo"). Aštuonis kartus šalies pirmenybes laimėjusi "VidiVici" komanda paskutinį kartą čempione tapo 2001 metais.