Italijos saulė sušildė ne visus

2012 05 15 7:49

Romoje surengto pasaulio šiuolaikinės penkiakovės pasaulio čempionato finale olimpinio kelialapio siekęs Edvinas Krungolcas liko be nieko. Tačiau Londono žaidynėse vis tiek išvysime du mūsų krašto atstovus - Laurą Asadauskaitę ir Justiną Kinderį.

39-erių Pekino žaidynių vicečempionas Italijos sostinėje tarp 36 atletų buvo 20-as (5652 tšk.), o gegužės 24 dieną 25-ąjį gimtadienį švęsiantis 2010-ųjų pasaulio čempionato bronzinis prizininkas J.Kinderis užėmė 22 vietą (5636). Pastarasis atletas šių metų varžybose sukaupė pakankamai taškų, kurie jam jau anksčiau atvėrė kelią į Londono olimpiadą. Gaila, kad dėl sveikatos problemų nesėkmingai šį sezoną keliuose pasaulio taurės etapuose startavęs E.Krungolcas ir Romoje nesugebėjo pasiekti tikslo. Kad pelnytų olimpinį kelialapį Edvinui finale reikėjo užimti mažiausiai trečiąją vietą tarp neiškovojusiųjų olimpinio kelialapio. Nepavyko...  J.Krungolcas per finalą fechtavimo rungtyje užėmė 15 vietą (832 tšk.), plaukdamas finišavo 19-as (1292), jojimo rungtyje buvo 23-ias (1120), kroso ir šaudymo dvikovėje - 25-as (2408).

J.Kinderis prasčiausiai pasirodė fechtavimo rungtyje - liko 31-as (712 tšk.), plaukimo varžybose užėmė 23 poziciją (1280), jojimo - 30-ąją (1100), kroso ir šaudymo dvikovėje buvo 9-as (2544).

Pasaulio čempiono titulą pagaliau iškovojo pastarųjų dvejų planetos pirmenybių sidabrinis prizininkas Aleksandras Lesunas iš Rusijos (5964). Jis aplenkė titulą praradusį dukart olimpinį čempioną tėvynainį Andrejų Moisejevą (5944) ir bronzą pelniusį korėjietį Jinhwai Jungą (5928).

Primename, jog moterų finale dalyvavusios dvi mūsų krašto atstovės 28-erių L.Asadauskaitė ir 19-metė Gintarė Venčkauskaitė finale užėmė atitinkamai 21 (5124 tšk.) ir 26 (5000) vietas. Iš Lietuvos penkiakovininkių vienintelė L.Asadauskaitė dar pernai išsikovojo bilietą į Londono žaidynes.