"Italų" duetas išgelbėjo Lietuvos garbę

2009 08 14 0:00
Liuksemburge T.Danilevičius (kairėje) pelnė vienintelį mačo įvartį.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Draugiškose rungtynėse Lietuvos futbolo rinktinė tenkinosi kuklia pergale prieš vieną silpniausių Europos komandų Liuksemburgą.

Užvakar Liuksemburge vykusiose rungtynėse mūsiškiai po vienintelio rinktinės kapitono Tomo Danilevičiaus įvarčio išplėšė minimalią pergalę - 1:0.

Žiūrovų norų nepaisė.

Lietuvos futbolininkai nuo pirmųjų susitikimo minučių perėmė iniciatyvą. Kelios dešimtys lietuvių sirgalių "Josy Barthel" stadione nesikuklindami skandavo "Įvartį! Įvartį!", tačiau jokių progų įvarčiui įmušti svečiai nekūrė. Lietuvių atakos lyg žirniai į sieną atsimušdavo tankioje varžovų gynyboje.

Tokia rungtynių eiga pagaliau įgriso Mariui Stankevičiui. 40 minutę Italijos klubo Genujos "Sampdoria" gynėjas dešiniajame krašte "išmaudė" du varžovus, įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiai perdavė kamuolį T.Danilevičiui. Kito Italijos klubo "Livorno" puolėjas iš kelių metrų neprašovė. Tai buvo 18-as T.Danilevičiaus įvartis Lietuvos rinktinėje.

Antrame kėlinyje sirgaliai vylėsi išvysti dar daugiau įvarčių, bet liko nuvilti. Lietuviai gerokai sulėtino žaidimo tempą, ėmė ritinėti kamuolį aikštės viduryje, tarsi tingėdami atakuoti.

Treneris nesikrimto

Liuksemburgo futbolininkai pamažu įsidrąsino ir patys surezgė kelis išpuolius. Vienas jų vos nesibaigė išlyginamuoju įvarčiu.

Tašką nuobodžiose rungtynėse galėjo padėti T.Danilevičius, bet rungtynių pabaigoje jis nepataikė į tuščius vartus - nuo virpsto atšokęs kamuolys nuskriejo į užribį.

"Per anksti patikėjau, kad kamuolys jau vartuose", - svetainei www.futbolas.lt šį epizodą komentavo futbolininkas.

"Pirmą kėlinį komanda žaidė gerai. Antrame darėme daugiau klaidų - praradome kamuolius situacijose, kurios kėlė pavojų mūsų vartams", - po dvikovos pripažino rinktinės treneris Jose Couceiro.

Nuolat futbolininkams nugalėtojų mentalitetą skiepijantis specialistas iš Portugalijos nematė nieko bloga, kad auklėtiniai sunkiai palaužė kur kas silpnesnius varžovus: "Du paskutiniai susitikimai su Prancūzija parodė, kas yra lyderiai (abu kartus lietuviai pralaimėjo 0:1 - aut.). Mes esame tik mažos valstybės komanda, kaip ir Liuksemburgas."

Dvikova su Liuksemburgu Lietuvai buvo paskutinė repeticija prieš pasaulio čempionato atrankos rungtynes rugsėjo 9 dieną Farerų Salose su šios šalies rinktine.

Jaunimas išsikapstė

Trečiadienį draugiškas rungtynes žaidė ir Europos čempionato atrankos kovoms besirengianti Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinė. Naujojo trenerio Vitalijaus Stankevičiaus treniruojami lietuviai Šiauliuose susitiko su bendraamžiais iš Gruzijos.

Svečiai šiose rungtynėse buvo geresni už šeimininkus ir pirmame kėlinyje po mūsiškių gynėjų klaidų savo pranašumą įtvirtino dviem įvarčiais.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, tačiau lietuviams mačo pabaigoje pavyko stebuklingai išsigelbėti. 85 min. teisėjas Audrius Kancleris skyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus, ir šia dovanėle pasinaudojo Povilas Krasnovskis. Jau per teisėjo pridėtą laiką iš toli tiksliai smūgiavo Audrius Račkus, išplėšdamas lygiąsias 2:2.

Europos čempionato atrankos rungtynes Lietuvos jaunimas rugsėjo 4 dieną žais išvykoje su Portugalijos rinktine.

Liuksemburgas - Lietuva 0:1 (0:1). Liuksemburgo "Josy Barthel" stadionas, 1000 žiūrovų. Teisėjas - Alanas Blackas (Šiaurės Airija). Įvartis - Tomas Danilevičius (40).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ž.Karčemarskas, A.Klimavičius (88' V.Alunderis), A.Skerla, I.Dedura, M.Stankevičius, S.Mikoliūnas (81' V.Lukša), D.Šemberas, L.Pilibaitis (59' D.Šernas), K.Ivaškevičius (66' M.Panka), D.Česnauskis (73' V.Trakys), T.Danilevičius.