LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Įtempta pusfinalio kova Vilniuje baigėsi „Lietkabelio“ pergale

2017 05 20 22:00
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Antrąją pergalę „Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato atkrintamųjų varžybų pusfinalyje iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje po dramatiškos kovos 73:81 (18:13, 21:25, 12:17, 22:26) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Ketvirtosios pusfinalio serijos rungtynės bus žaidžiamos gegužės 23 dieną, 18:00 valandą, Panevėžyje.

Startas. Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse sužaidus penkias minutes komandas skyrė trys taškai (7:4). Iki ketvirčio pabaigos „Lietuvos rytas“ savo rankose išlaikė šiokią tokią persvarą (18:13).

Vienas. Per visą pirmąjį mačo kėlinį buvo mestas vos vienas baudos metimas – juo pasižymėjo „Lietkabelio“ aukštaūgis Kšištofas Lavrinovičius.

Kova. Likus žaisti apie keturias minutes iki ilgosios pertraukos po Žygimanto Skučo dvitaškio panevėžiečiai pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (27:28). Po pirmosios rungtynių dalies komandas teskyrė vienas taškas (39:38).

Pro šalį. Abi ekipos per pirmuosius du kėlinius itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – „Lietuvos rytas“ pataikė tris tritaškius iš 13 bandymų (23% taiklumas), o „Lietkabelis“ vos vieną iš 11 bandymų (9% taiklumas).

Atkovoti kamuoliai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietuvos rytas“ pagirtinai kovėsi po krepšiu – atkovojo 10 kamuolių daugiau nei panevėžiečiai (24 atk. kam. prieš 10 atk. kam.).

Rezultatyvūs perdavimai. Nepaisant blogesnės kovos po krepšiu „Lietkabelio“ krepšininkai geriau dalinosi kamuoliu – atliko 5 daugiau rezultatyvių perdavimų nei sostinės ekipa (13 rez. perd. prieš 8 rez. perd.).

Intriga. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Lietkabelis“ turėjo rekordinę keturių taškų persvarą (43:47). Likus žaisti 50 sekundžių techninę pražangą užsidirbo Drew Gordonas (51:53), o kėlinį taikliais baudų metimais užbaigė Gintaras Leonavičius (51:55).

Finišas. Lemiamo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ užfiksavo naują rekordinę jau dešimties taškų persvarą (51:61). Po dviejų sėkmingų atakų iš eilės „Lietuvos rytas“ sumažino skirtumą iki šešių taškų (57:63). Likus dviems minutėms iki finalinės kėlinio sirenos panevėžiečiai turėjo dvylikos taškų pranašumą (64:76). Per likusį laiką vilniečiai stebuklo nesukūrė, o persvarą išsaugojęs „Lietkabelis“ šventė antrąją pergalę pusfinalio serijoje (73:81).

„Lietuvos rytas“: J. Baronas (6 atk. kam.) 14 tšk., R. Giedraitis 12 tšk., C. Hannah 9 tšk., T. Brownas, D. Gordonas ir A. Fisheris po 8 tšk.

„Lietkabelis“: L. Williamsas (10 rez. perd.) 15 tšk., M. Lukauskis 14 tšk., G. Leonavičius 12 tšk., K. Lavrinovičius (6 atk. kam.) 11 tšk.