Įvykių sprintas

2007 09 17 0:00

ŠIUOLAIKINĖ PENKIAKOVĖ.

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finalines varžybas Kinijos sostinėje laimėjo bei kelialapį į 2008 metų Pekino vasaros žaidynes užsitikrino Edvinas Krungolcas.

Lietuvos sportininkas šaudymo, fechtavimosi, plaukimo, jojimo ir bėgimo rungtyse surinko 5788 taškus. Antrąją vietą finalinėse pasaulio taurės varžybose užėmė vokietis Ericas Waltheris (5748 tšk.). Trečias buvo Atėnų olimpiados vicečempionas Andrejus Zadneprovskis (5688 tšk.). 36 dalyvių varžybose Pekine paskutinis tarp vyrų su 4588 taškais buvo lietuvis Justinas Kinderis.

SPORTINIS ĖJIMAS.

Alytuje 33-ią kartą surengto sportinio ėjimo festivalio programoje buvo EAA "Permit Meeting" varžybos, tarpvalstybinis mačas ir 50-osios Lietuvos sportinio ėjimo taurės varžybos. Moterų 10 km rungties nugalėtoja tapo baltarusė Elena Ginko (44:06), aplenkusi Sonatą Milušauskaitę (44:19) bei ukrainietę Vera Zozulią (44:25). Šešta šioje distancijoje finišavo Neringa Aidietytė (46:47), septinta - Brigita Virbalytė (47:11). Vyrų 20 km distancijos nugalėtoju tapo baltarusis Vitalijus Talankovas (1:22:52). Ketvirtas finišavo Tadas Šuškevičius (1.24:54 - asmeninis rekordas), penktas - Marius Žiūkas (1.26:37), šeštas - Darius Škarnulis (1.27:10 - asmeninis rekordas). Tarpvalstybiniame sportinio ėjimo mače nugalėjo Lietuvos rinktinė (75 tšk.), aplenkusi Latvijos (65 tšk.), Čekijos (44 tšk.) bei Švedijos (40 tšk.) ėjikus. Lietuvos sportinio ėjimo taurės varžybų pirmojoje lygoje nugalėjo Vilnius.

KREPŠINIS.

Devynios Senojo žemyno moterų krepšinio rinktinės, suskirstytos į tris grupes, baigė papildomą atrankos turnyro pirmąjį etapą kovojant dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionatą Italijoje. Vietas antrajame varžybų etape - trijų ekipų turnyre Kjetyje - dėl teisės rugsėjo 24 - spalio 7 dienomis dalyvauti Europos pirmenybėse iškovojo Lenkijos, Izraelio bei Slovakijos krepšininkės. * Lemiamas Klaipėdos mero taurės šešių ekipų turnyro grupės rungtynes Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai šeštadienį 75:86 pralaimėjo Samaros CSKVVS (Rusija) komandai ir į finalą nepateko. 25 taškus uostamiesčio komandai pelnė Vaidotas Pridotkas, 11 - Giedrius Jankauskas.

* Treniruočių stovyklą Klaipėdoje surengusi Šiaulių "Šiaulių" vyrų krepšinio komanda kontrolinėse rungtynėse 84:62 sutriuškino Šarūno Sakalausko treniruojamus Brėmerhafeno "Eisbaren" (Vokietija) krepšininkus. 16 tašų nugalėtojams pelnė Saulius Kuzminskas, 15 - Mantas Ruikis. Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo R.T.Guinnas (15 tšk.) ir Žygimantas Jonušas (13 tšk.).