J.Kinderis pasaulyje - trečias

2010 09 04 0:00
Be pasaulio čempionato bronzos medalio, J.Kinderiui (dešinėje) kartu su E.Krungolcu (kairėje) ir T.Makarovu atiteko aukso medaliai komandų varžybose.
EPA-Eltos nuotrauka

Kinijoje vykstančiame jubiliejiniame - penkiasdešimtajame - pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate lietuvis Justinas Kinderis iškovojo bronzos medalį.

Pirmą kartą ant planetos pirmenybių prizininkų pakylos užlipęs 23 metų Lietuvos penkiakovininkas finale surinko 5712 taškų. Praėjusiais metos pasaulio čempionate J.Kinderis buvo trimis laipteliais žemiau - šeštas.

Penktadienį Kinijoje vyrų varžybose triumfavo Rusijos sportininkai Sergejus Karjakinas (5816 tšk.) ir Aleksandras Lesunas (5760 tšk.). Jie pelnė atitinkamai aukso ir sidabro medalius. Atrankos varžybose dalyvavo 84, o finale - 35 sportininkai.

2006 metų pasaulio čempionas, Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 37 metų Edvinas Krungolcas (5640 tšk.) liko penktas, o trečias mūsų šalies atstovas 24 metų Tomas Makarovas (5468 tšk.) - aštuonioliktas.

J.Kinderis fechtavimosi rungtyje buvo septintas (880 tšk.), plaukimo - dvidešimtas (1264 tšk.), jojimo rungtyje užėmė šeštąją vietą (1180 tšk.), o kroso bei šaudymo dvikovėje - trečiąją (2388 tšk.). Beje, prieš paskutinę rungtį - bėgimo ir šaudymo varžybas - J.Kinderis startavo šeštas, o E.Krungolcas - penktas.

Be bronzos medalio, J.Kinderiui kartu su E.Krungolcu ir T.Makarovu atiteko aukso medaliai komandų varžybose. Lietuvos penkiakovininkų trejetas surinko 16 788 taškus ir net 180 taškų aplenkė antrojoje vietoje likusią Čekijos komandą. Bronzos medaliai įteikti Vengrijos penkiakovininkams - 16 384 taškai.

Šie metai J.Kinderiui sėkmingi. Vengrijoje vykusiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Lietuvos vyrų komanda, kurios nariu buvo ir Justinas, iškovojo bronzos medalį. O asmeninėse varžybose iš Lietuvos vyrų geriausiai pasirodęs J.Kinderis užėmė ketvirtąją vietą.

Šiandien pasaulio čempionate moterų varžybų finale rungsis Donata Rimšaitė.