J. Šuklinas plauks dviejuose pusfinaliuose

2014 08 09 6:00
Jevgenijus Šuklinas. AFP/Scanpix nuotrauka

Rusijos sostinėje Maskvoje surengtame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate penktadienį į pusfinalį pateko keturi Lietuvos irkluotojai.

Baidarininkas Tadas Čižas kvalifikacijoje 500 m įveikė per 1:45,574 ir antrame plaukime tarp šešių atletų užėmė ketvirtąją vietą, pelnydamas vietą pusfinalyje. Už lietuvį greitesni buvo danas Rene Holtenas Poulsenas (1:41,762), ukrainietis Vitalijus Curkanas (1:42,438) ir rumunas Alinas Antonas (1:42,772).

Dvivietę kanoją irklavę Londono olimpinis vicečempionas Jevgenijus Šuklinas ir Tomas Gadeikis atrankos varžybose 1000 m distanciją įveikė per 4:02,723. Jie savo plaukime tarp 8 kanojų finišavo šešti ir pateko į pusfinalį. Lietuvių įgulą aplenkė Henrika Vasbanyai ir Robertas Mike’as (Vengrija) - 3:35,531; Liviu Alexandru Dumitrescu Lazaras ir Victoras Mihalaci (Rumunija) - 3:35,843; Erlonas de Souza Silva ir Ronilsonas Matiasas de Oliveira (Brazilija) - 3:40,495; Aivis Tintis ir Gatis Prankas (Latvija) - 3:42,889 bei Serikas Mirbekovas ir Gerasimas Kočnevas (Uzbekistanas) - 3:54,770.

Penktadienį po pietų baidarininkas Ignas Navakauskas atrankos varžybose penktame plaukime 200 m nuotolį įveikė per 35,536 sek. ir, tarp 8 atletų užėmęs antrąją vietą, pateko į pusfinalį, kuris numatytas šeštadienį po pietų. Penktame plaukime lietuvį aplenkė tik lenkas Denisas Ambroziakas (35,441 sek.).

Tą pačią popietę startavo (jau antrą sykį penktadienį) kanojininkas J. Šuklinas, šį kartą – vienviete valtimi. Ketvirtame kvalifikacijos plaukime Jevgenijus 200 m distanciją įveikė antras (40,110 sek.), tad šeštadienį jis plauks dar viename pusfinalyje. Greičiau už J. Šukliną irklavo tik Londono žaidynių čempionas iš Ukrainos Jurijus Čebanas (39,758).

Dvivietę baidarę irkluojantys Lietuvos sportininkai Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnikas jau ketvirtadienį 1000 m distancijoje pelnė teisę plaukti pagrindiniame finale – jie dėl medalių kovos šeštadienį 11.52 val. vietos laiku.