J.W.Tsonga išstūmė R.Federerį

2011 06 30 0:00
J.W.Tsonga pirmą kartą prasimušė į Vimbldono čempionato pusfinalį.

Prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga vakar nugalėjo tituluočiausią visų laikų tenisininką šveicarą Roger Federerį ir pirmą kartą per karjerą prasimušė į Vimbldono čempionato pusfinalį.

ATP klasifikacijoje 19 poziciją užimantis 26-erių J.W.Tsonga trečiadienį ketvirtfinalyje 3:6, 6:7 (3:7), 6:4, 6:4, 6:4 įveikė šešis kartus (2003-2007 ir 2009 m.) Vimbldone triumfavusį 29-erių R.Federerį (ATP - 3 vieta). Šis ir pernai iš prestižiškiausio "Didžiojo kirčio" serijos turnyro pasitraukė po ketvirtfinalio dvikovos.

Pusfinalyje prancūzo varžovas bus antroji pasaulio raketė 24 metų Novakas Džokovičius (2). Vakar serbui irgi buvo sunki diena, jį aikštelėje gerokai "patampė" sparčiai kylanti Australijos teniso žvaigždė aštuoniolikmetis Bernardas Tomičius (158). Jį N.Džokovičius nugalėjo gana sunkiai - 6:2, 3:6, 6:3, 7:5.

Dėl likusių dviejų kelialapių į pusfinalį susikovė titulą ginantis pajėgiausias pasaulio tenisininkas 25-erių ispanas Rafaelis Nadalis ir 29 metų amerikietis Mardy Fishas (9) bei 24-erių škotas Andy Murray'us (4) ir 29 metų ispanas Feliciano Lopezas (44).

Moterų turnyre šiandien jau turėtų paaiškėti finalininkės. Pirmajame pusfinalyje susitiks 2004-aisiais Vimbldone triumfavusi 24-erių rusė Marija Šarapova (6) ir 21 metų Vokietijos atstovė Sabine Lisicki (62). Kitame žais 22-ejų baltarusė Viktorija Azarenka (5) ir 21 metų

čekė Petra Kvitova (8). Vėlų antradienio vakarą V.Azarenka ketvirtfinalyje 6:3, 6:1 nugalėjo Tamirą Paszek (80) iš Austrijos. V.Azarenka, kaip ir S.Lisicki, pirmą kartą iškopė į "Didžiojo kirčio" serijos turnyro pusfinalį.

Bendrą Vimbldono čempionato prizų fondą sudaro 14,6 mln. svarų sterlingų, vyrų ir moterų vienetų varžybų nugalėtojams skirta po 1,1 mln. svarų.