Jaunasis biatlono talentas nenuvylė

2013 02 18 6:03
Pasaulio čempionate T.Kaukėnas iš lietuvių pasirodė solidžiausiai.

Čekijoje surengto pasaulio biatlono čempionato paskutinėje rungtyje vakar startavęs 22-ejų lietuvis Tomas Kaukėnas vyrų masinio starto varžybose 15 km distanciją įveikė priešpaskutinis - 29-as. Tačiau susumavus visus šio atleto startus akivaizdu, jog Lietuvos biatlono komanda turi ryškų lyderį.

Prieš šį čempionatą daug dažniau minėta moterų rinktinės lyderės Dianos Rasimovičiūtės pavardė. Iš jos ir tikėtasi daugiausia. Tačiau šį sykį Diana liko šešėlyje.

Vakar T.Kaukėnas aplenkė tik paskutinę, 30-ąją, vietą užėmusį JAV sportininką Timą Burke (41:15,5). Nuo aukso medalį iškovojusio norvego Tarjei Boe (36:15,8) lietuvis atsiliko 3:43,1. Sidabro medalį šioje rungtyje iškovojo rusas Antonas Šipulinas (36:19,5), bronzos - norvegas Hegle Emilis Svendsenas (36:23,2).

Apžvelgus visus Tomo pasirodymus šių metų pasaulio čempionate galima drąsiai teigti, kad jaunojo biatlonininko meistriškumas smarkiai išaugo.

Ketvirtadienį jis 20 km asmeninėse lenktynėse tarp 130 klasifikuotų dalyvių finišavo 23-ias. Čempiono titulą šioje rungtyje apgynė prancūzas Martinas Fourcade. Kiti trys Lietuvos biatlonininkai šioje rungtyje tenkinosi kukliomis pozicijomis: Karolis Dombrovskis finišavo 81-as, Karolis Zlatkauskas - 108-as, Rokas Suslavičius - 118-as.

Anksčiau vykusiose 12,5 km persekiojimo lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 38 vietą, o 10 km sprinte jis finišavo 22-as.

Šeštadienį vyrų estafetėje 4 x 7,5 km lietuviai - T.Kaukėnas, K.Dobrovskis, K.Zlatkauskas ir Aleksandras Lavrinovičius užėmė 25 vietą, jie aplenkė ispanus, lenkus, serbus ir japonus, o čempionais tapusieji norvegai mūsiškius aplenkė ratu. Lietuviai turėjo įveikti 3 baudos ratus, jie išnaudojo 15 papildomų šovinių. Nugalėtojai Norvegijos biatlonininkai finišavo po 1.15:39,0 (5 papildomi šūviai). Komandos lyderiui Emiliui Heglei Svendsenui tai buvo jau ketvirtasis šio čempionato auksas, o šešiskart olimpiniam čempionui 39-erių Olei Einarui Bjoerndalenui  - devynioliktas aukščiausias planetos pirmenybių apdovanojimas. Antroji vieta atiteko Prancūzijos komandai (+1:12,8; 7 papildomi šūviai), trečioji - Vokietijos ekipai (+1:18,5; 2 baudos ratai, 3 papildomi šūviai). Lietuvos vyrų rinktinę treniruoja Viktoras Kočarginas ir Aurimas Bučelis.

D.Rasimovičiūtė sekmadienį nedalyvavo moterų 12,5 km masinio starto varžybose, nes nepateko į geriausių biatlonininkių trisdešimtuką. Ten auksas atiteko baltarusei Darijai Domračevai, kuri po klaidų šaudykloje šliuožė du baudos ratus, o iš viso sugaišo 35:54,5. Sidabrą pelnė šios rungties planetos čempionės titulą praradusi norvegė Tora Berger, bronzą - lenkė Monika Hojnisz.

Garsaus Latvijos specialisto treniruojamos mūsų moterų rinktinės lyderė 28-erių D.Rasimovičiūtė šiame čempionate pasirodė blankiai. 7,5 km sprinto varžybose ji finišavo 40-a, 10 km persekiojimo lenktynėse - 38-a, 15 km individualiose lenktynėse - 70-a.

Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas prieš pasaulio čempionatą minėjo, jog D.Rasimovičiūtė metų pradžioje nedemonstravo gerų rezultatų, nes Naujųjų išvakarėse buvo pasigavusi virusą. Belieka viltis, jog Čekijoje Diana dar jautė to viruso pasekmes.