Jauniai grupėje pirmi

2006 07 21 0:00

Šalies aštuoniolikmečiai Europos jaunių pirmenybėse Graikijoje šventė trečią pergalę prieš turkus 70:55, užėmė pirmąją vietą A grupėje ir pateko tarp 8 stipriausių Senojo žemyno rinktinių.

"Turkus oficialiame turnyre įveikėme pirmą kartą. Prieš dvejus metus jiems buvome pralaimėję rungtynes dėl bronzos. Šiemet jie taip pat laikomi turnyro favoritais, todėl ši pergalė yra labai svarbi", - po mačo džiaugėsi vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Rūtenis Paulauskas.

Pirmoji susitikimo su Turkijos rinktine dalis klostėsi permainingai. Lietuviai dusyk pirmavo 7 taškais (9:2, 29:22), tačiau varžovai abu kartus pelnė po 9 taškus, atkirčio negavo ir persvėrė rezultatą savo naudai.

Po pertraukos Lietuvos rinktinė ėmė išnaudoti savo aukštaūgius. Marius Valukonis ir Pranas Skurdauskas sulaukdavo tikslių gynėjų perdavimų ir sėkmingai užbaigdavo atakas. Ne ką prastesnė buvo ir lietuvių gynyba - turkai antrąją rungtynių dalį pelnė tik 24 taškus. "Gynėmės gerai, išsprendėme varžovų lyderių problemą", - savo komandai gerų žodžių negailėjo Paulauskas.

LIETUVA - TURKIJA 70:55.

Kėliniai: 17:14, 17:17, 20:13, 16:11. Lietuva: Valukonis 17 (11 atk. k.), Janavičius 16 (6 kl.), Gecevičius 13, Skurdauskas 13 (12 atk. k.), Gvezdauskas 8, Ūzas 3, Brazdauskis 0, Čepukaitis 0.

Dėl medalių nekovos

Tuo metu Lietuvos jaunimo (U20) rinktinė Turkijoje vykstančiame Europos čempionate kovos dėl 5-8 vietų. Ketvirtfinalio etape pralaimėjusi visas trejas rungtynes Lietuvos rinktinė E grupėje liko ketvirta. Trečiadienį lietuviai po dviejų pratęsimų 94:100 nusileido slovėnams, o vakar 77:79 prancūzams.

LIETUVA - SLOVĖNIJA 94:100.

Kėliniai: 23:20, 19:12, 12:19, 17:20, 9:9, 14:20. Lietuva: Pocius 34 taškai (9 atk. k.), Aleksandrovas 23 (8 atk. k.), Kalnietis 12, Dilys 11 (10 atk. k.), Butkevičius 4 (9 atk. k.), Trakimas 4, Simonavičius 2, Abramavičius 3.

LIETUVA - PRANCŪZIJA 77:79.

Kėliniai: 22:24, 24:11, 16:15, 15:29. Lietuva: Simonavičius 18, Pocius 11, Barštys 11, Kurtinaitis 11, Kelys 8 (6 kl.), Abramavičius 7, Butkevičius 5, Trakimas 4, Viskontas 2.