Jauniai laimėjo kovą dėl garbės

2009 07 13 0:00
Lietuvos krepšininkai ispanams nepaliko jokių šansų.

Lietuvos jaunių iki 19 metų krepšinio rinktinė pergalingai baigė pasirodymą pasaulio čempionate Naujojoje Zelandijoje.

Neprasimušę į stipriausiųjų komandų aštuntuką Vitoldo Masalskio auklėtiniai savaitgalį kovojo tik dėl 9-12 vietų ir garbės. Penktadienį 113:79 sutriuškinę Kazachstaną, šeštadienį Lietuvos jauniai 88:64 (22:15, 21:13, 24:22, 21:14) patiesė ispanus ir tenkinosi devintąja vieta.

Kapitonas didžiavosi.

Net 30 taškų į ispanų krepšį įmetė ir 9 kamuolius atkovojo Gediminas Orelikas, 22 - Vytenis Čižauskas, 13 - Eimantas Bendžius, 9 - Dovydas Redikas, 6 - Adomas Drungilas, 4 - Tautvydas Šležas, 2 -Matas Sapiega, po 1 - Tadas Padegimas ir Gediminas Bertašius.

Ispanijos komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Julio Sosa (13 tšk.), Tonis Vicensas (12 tšk.) ir Danielis Perezas (10 taškų).

Lietuviai per šias rungtynes dominavo nuo pirmųjų minučių. Jau iki didžiosios pertraukos jie turėjo 15 taškų pranašumą (43:28). Pirmoje rungtynių dalyje varžovus į neviltį varė Vytenis Čižauskas. Per du kėlinukus jis įmetė 20 taškų ir atkovojo 6 kamuolius. Po didžiosios pertraukos jį pavadavo Gediminas Orelikas, iš viso pelnęs net 30 taškų.

Ir per šias rungtynes mūsiškiams nepadėjo komandos lyderis Donatas Motiejūnas. Aštuoniolikmetis vidurio puolėjas nepasibaigus čempionatui paliko Naująją Zelandiją ir išskubėjo į gimtinę, kur prisidėjo prie Europos pirmenybėms besirengiančios dvidešimtmečių rinktinės.

"Aš labai didžiuojuosi savo komanda, nes sugebėjome tinkamai nusiteikti rungtynėms ir iškovoti puikią pergalę, - po dvikovos su ispanais kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Matas Sapiega, - Čempionatui pasirengti visi kartu turėjome tik mėnesį. Naujojoje Zelandijoje norėjome užimti vietą pirmajame aštuntuke. Nepavyko, bet džiugu, kad turnyrą baigėme pergalingai."

Po 18 metų

Pasaulio čempionais tapo JAV devyniolikmečiai. Vakar amerikiečiai finale 88:80 (19:19, 27:11, 14:21, 28:29) palaužė Europos čempionus graikus.

18 taškų nugalėtojams pelnė ir 5 kamuolius perėmė Tyshawnas Tayloras, 13 įmetė Ashtonas Gibbsas, 10 - Klay'us Thompsonas. Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Kostas Sloukas (17 tšk.), Nikolaos Pappas (16) ir Kostas Papanikolaou (12).

Įdomu, kad JAV jaunių rinktinė planetos čempione tapo net po 18 metų pertraukos.

Rungtynių pradžioje graikai įnirtingai priešinosi amerikiečiams. Po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo lygus - 19:19. Tačiau netrukus JAV spurtavo ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė solidų 16 taškų pranašumą (46:30). Per antrą kėlinuką Graikija pataikė tik 2 metimus iš 15.

Po pertraukos graikai sumažino atsilikimą, bet atkurti intrigos nesugebėjo.

"Mūsų tikslas buvo laimėti aukso medalius. Vaikinai buvo labai motyvuoti ir vieningi. O tai - labai svarbu siekiant tikslo, - samprotavo pasaulio čempionų treneris Jamie Dixonas.

Pasaulio čempionato bronzos medalius iškovojo kroatai, 87:81 įveikę australus.