Jaunieji boksininkai lipo ant pakylos

2011 08 29 0:00
R.Kuncaitis užtikrintai įveikė visus varžovus ir tapo čempionu.
LŽ archyvo nuotrauka

Airijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 18 metų) bokso čempionate Lietuvos jaunieji boksininkai iškovojo aukso, sidabro ir bronzos medalius.

Pirmųjų jaunimo olimpinių žaidynių čempionas Ričardas Kuncaitis svorio kategorijos iki 64 kg finale 20:14 (9:4, 5:4, 6:6) nugalėjo Zaurą Abdullajevą iš Rusijos. Tai buvo pirmoji lietuvio kova čempionate, kai varžovas kovojo visus tris raundus. Prieš tai keturias vykusias kovas R.Kuncaitis laimėjo aiškia persvara.

Sidabro medalį iškovojo Edgaras Skurdelis. Svorio kategorijos iki 60 kg finale lietuvis 8:11 (3:3, 2:4, 3:4) turėjo pripažinti azerbaidžaniečio Parvizo Baghirovo pranašumą. O kitas mūsų krašto atstovas Viktoras Komkovas (49 kg) pusfinalyje 6:16 pralaimėjo Gabilui Mamedovui iš Rusijos ir tenkinosi bronzos medaliu.

"Dar kartą galiu pasidžiaugti, kad auga gera pamaina - tai derlingiausias jaunimo čempionatas Lietuvai. Iškovojome net tris medalius, o R.Kuncaitis dar tapo ir čempionu. Linkiu jam sėkmės ir suaugusiųjų ringe. Tikiuosi jam tai buvo gera repeticija prieš rugsėjo vidury prasidėsiantį pasaulio suaugusiųjų čempionatą Azerbaidžane, kuriame bus kovojama dėl kelialapių į Londono olimpines žaidynes", - sėkmingą čempionatą apibendrino Lietuvos bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas.

XXII Europos jaunimo bokso čempionate kovas pradėjo 212 atletų iš 38 Senojo žemyno valstybių.

Prieš dvejus metus Lenkijoje vykusiose Europos jaunimo bokso pirmenybėse Evaldas Petrauskas (60 kg) tapo čempionu, o Mantas Valavičius iškovojo bronzos medalį (+91 kg).