Jaunieji ledo ritulininkai pasaulio čempionatą baigė pralaimėjimu

2012 12 16 16:05
Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai blykstelėjo išlygindami rezultatą po Danieliaus Bogdziulio įvarčio (41:58), tačiau visas rungtynes milžinišką persvarą turėję japonai trimis įvarčiais įtvirtino pergalę./Lietuvos ledo ritulio federacijos nuotrauka

Garbingai pasaulio jaunimo iki 20 metų ledo ritulio čempionatą baigė Lietuvos U-20 rinktinė, kuri II-o diviziono „A“ grupėje paskutinėje dvikovoje 3:6 (1:1, 1:2, 1:3) nusileido nugalėtojos titulą dar iki rungtynių užsitikrinusiai Japonijos rinktinei.

Lietuviai susikaupę pradėjo dvikovą ir po Aivaro Bendžiaus įvarčio daugumoje pirmoji įmušė įvartį. Japonija dar pirmajame kėlinyje rezultatą išlygino, kai iki kėlinio pabaigos buvo likę vos 16 sekundžių.

Antrojo kėlinio viduryje Shogo Nakajima (26:40) ir Kazuki Sarashiya (29:28) padėjo japonams atsiplėšti, tačiau jauniausias lietuvių penketukas sušvelnino rezultatą kėlinio pabaigoje, kai pasižymėjo Ilja Četvertakas (39:13).

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai blykstelėjo išlygindami rezultatą po Danieliaus Bogdziulio įvarčio (41:58), tačiau visas rungtynes milžinišką persvarą turėję japonai trimis Kentos Takagi (45:51), Yutos Osawa (58:51) ir Tomonorio Kanemuros (59:44) įvarčiais įtvirtino pergalę. Beje, nors Japonija metė net 43 kartus į varžovų vartus prieš vos 13 lietuvių metimų, pergalę pavyko pasiekti tik pačioje rungtynių pabaigoje.

Lietuva 6 komandų grupėje užėmė penktąją vietą. II-o diviziono „A“ grupę paliko ir į „B“ grupę iškrito 6 vietoje likusi Ispanija. Japonija iškovojo teisę kitąmet žaisti I-o diviziono „A“ grupėje.

Galutinė pasaulio čempionato II-o diviziono „A“ grupės lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, įvarčiai, taškai):

1. Japonija    5   5   0   0   0  31:8   15

2. Vengrija    5   3   1   0   0  22:16  11

3. Rumunija    5   3   0   0   2  18:19   9

4. Olandija    5   2   0   1   2  17:23   7

5. Lietuva     5   1   0   0   4  14:19   3

6. Ispanija    5   0   0   0   5  12:29   0

Japonija    5   5   0   0   0  31:8   15

Vengrija    5   3   1   0   0  22:16  11