Jaunieji špagininkai patyrė daug varžovų dūrių

2014 04 08 14:42
LaPresse/Scanpix nuotrauka

Pasaulio jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionate Plovdive (Bulgarija) Lietuvai atstovavę špagininkai toli nenužygiavo.

Jaunimo (iki 20 metų) špagos varžybose dalyvavo nemažas būrys mūsų šalies fechtuotojų. Parengiamajame merginų varžybų etape (kovojant iki penkių dūrių) Adelė Karoblytė ir Viktė Ažukaitė laimėjo po 3 kovas iš 5, o Akvilė Katkovaitė - 3 kovas iš 6. Visos pateko į atkrintamąsias varžybas, kur kovojama iki 15 dūrių. Kovodama dėl patekimo į 64-uką A.Karoblytė 13:15 pralaimėjo Olandijos fechtuotojai Carmel Tulen, V.Ažukaitė 12:15 neatsilaikė prieš Puerto Riko atstovę Elinett Diaz Rivera, o A.Katkovaitė, 15:12 nugalėjusi turkę Dilarą Unal, vėliau 8:15 pralaimėjo varžybų favoritei rusei Darijai Martyniuk ir nepateko tarp 32 geriausių jaunųjų planetos špagininkių. Galutinėje įskaitoje A.Katkovaitė tarp 128 dalyvių užėmė 53 vietą, V.Ažukaitė - 72-ąją, A.Karoblytė - 76-ąją.

Mūsų vaikinai startavo panašiai. Parengiamosiose kovose Edgaras Dvariškis iškovojo 4 pergales iš 6 galimų, Kasparas Šatkauskas - 3 iš 6, Lukas Minkevičius - 2 iš 6. Atkrintamosiose varžybose nė vienas lietuvis neįveikė pirmojo barjero. E.Dvariškis 13:15 pralaimėjo Maksimui Pozdniakovui iš Izraelio, L.Minkevičius 11:15 neatsilaikė prieš Flavio Giannotte (Liuksemburgas), o K.Šatkauskui teko pripažinti ispano Guillermo Sanchezo Rodriguezo pranašumą, šis laimėjo 15:6. Galutinėje įskaitoje tarp 175 dalyvių E.Dvariškis užėmė 78 vietą, K.Šatkauskas - 101-ąją, L.Minkevičius - 114-ąją.