Jaunimas gramzdina vyrus žemyn

2009 03 10 0:00
Lietuvos stalo teniso čempionai - mažeikiškis V.Martinkus ir panevėžietė I.Venclavičiūtė.
LSTA nuotrauka

Tris dienas šalies stalo tenisininkai Šalčininkuose kovojo dėl Lietuvos čempionų laurų.

Šalies pirmenybėse nesivaržė 2008-ųjų Europos čempionė Rūta Paškauskienė ir Lina Misikonytė. Pastaroji nežaidė dėl traumos - vasario pabaigoje Vilniuje vykusiame Europos nacijų lygos mače su graikėmis pasitempė koją.

Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentas Rimgaudas Balaiša, apibendrindamas čempionatą, pabrėžė, jog vyresnieji vyrai buvo nustumti žemyn.

Kartų kaita

Vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo Valdas Martinkus iš Mažeikių, jis lemiamoje dvikovoje 4:0 (11:6; 12:10; 11:6; 11:7) nugalėjo vilnietį Algirdą Skirgailą. Bronzą pelnė kitas mažeikiškis Arnoldas Domeika, 3:1 (11:5; 4:11; 11:9; 11:9) įveikęs kaunietį Denisą Stankevičių.

"Daugkartiniai Lietuvos čempionai turėjo tenkintis kukliomis vietomis, - LŽ pasakojo R.Balaiša. - 34 metų Audrius Kačerauskas užėmė tik devintąją, o 33 metų Gintautas Juchna - vienuoliktąją vietas. Naujajam čempionui V.Martinkui šiemet sukaks 24-eri, o bronzą iškovojusiam A.Domeikai bus septyniolika. Tad vyksta kartų kaita."

Vyrų dvejetų varžybas laimėjo vilniečiai Darius Banys ir A.Skirgaila, finale jie 3:1 įveikė Matą Vilką (Šilutė) ir Vilių Lapaitį (Vilkaviškis).

Naujoji čempionė - iš Panevėžio

Moterų vienetų varžybų nugalėtoja po įnirtingos ir permainingos kovos tapo septyniolikmetė panevėžietė Ieva Venclavičiūtė. Ji 4:3 (11:8; 11:8; 8:11; 5:11; 11:6; 6:11; 12:10) įveikė vilnietę Ievą Jucevičiūtę. Bronzos medalis atiteko kovo 26-ąją devyniolikos sulauksiančiai Aušrai Stirbytei iš Šilutės, ji mažajame finale 3:0 (12:10; 11:6; 11:9) nugalėjo kaunietę Kristiną Vaškevičiūtę.

"Neseniai vykusiame mače su graikėmis Lietuvai atstovavusi jaunoji I.Venclavičiūtė pirmą kartą tapo šalies čempione, - moterų pirmenybių rezultatus apibendrino R.Balaiša. - O antrąją vietą užėmusios 26-erių I.Jucevičiūtės tai buvo didžiausias laimėjimas. Iki šiol šalies čempionatuose ji nebuvo patekusi į aštuntuką."

Moterų dvejetų varžybas laimėjo A.Stirbytė ir Aistė Macaitė (Šilalė), finale 3:0 nugalėjusios vilniečių porą I.Jucevičiūtę ir Ingą Kardauskaitę.

Mišrių dvejetų nugalėtojais tapo vilniečiai I.Jucevičiūtė ir A.Skirgaila. Jie lemiamoje dvikovoje 3:0 nugalėjo Eglę Stuckytę (Vilnius) ir Tonetą Domeiką (Mažeikiai).