Jaunimas nustebino

2011 06 08 0:00
Lietuvos rinktinė (antrame plane D.Česnauskis) vakar pralaimėjo Norvegijoje.

Lietuvos nacionalinei futbolo rinktinei vakar nepavyko reabilituotis po patirto fiasko praėjusį savaitgalį Lichtenšteine, o jaunimo rinktinė pademonstravo, kad ateityje šalies futbolas gali atsidurti dar didesnėje krizėje.

Vakar Šiauliuose Europos jaunimo čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos jaunimo iki 21 metų rinktinė susitiko su bendraamžiais iš Maltos, kuri futbolo hierarchijoje užima panašią vietą, kaip ir Lichtenšteinas. Jaunimas nustebino. Tačiau iš blogosios pusės. Mūsiškiai sensacingai pralaimėjo 1:2 (1:0).

42 minutę Marius Miškinis išvedė šeimininkus į priekį. Po 15 minučių įvarčio autorius buvo pašalintas iš aikštės, o netrukus paskirtą 11 metrų baudinį į lietuvių vartus realizavo Terence'as Vella. 60 minutę Rowenas Muscatas persvėrė rezultatą Maltos naudai, o 86 minutę iš aikštės buvo pašalintas kitas lietuvis Karolis Chvedukas. Likę devyniese šeimininkai grėsmės varžovų vartams nesukėlė.

Rungtynių išvakarėse jaunimo rinktinės treneris Vitalijus Stankevičius nustebino pareiškęs, kad Maltos futbolininkai į Šiaulius atvyko laimėti. Trenerio įžvalgos išsipildė.

Tai buvo antrasis Lietuvos jaunimo pralaimėjimas atrankos varžybose. Praėjusį penktadienį jie taip pat Šiauliuose 0:1 pralaimėjo Slovėnijos komandai.

Lietuvos nacionalinė rinktinė vakar žaidė draugiškas rungtynes Osle su Norvegija. Treneris Raimondas Žutautas žadėjo reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo Lichtenšteine, bet lietuviai stadioną vėl paliko nuleistomis galvomis. Į aikštę buvo išleisti šeši nauji žaidėjai. Jie kaip lygūs su lygiais kovėsi su norvegais, tačiau turėjo pripažinti jų pranašumą 0:1. Dvikovos pabaigoje šeimininkai surengė lietuvių vartų šturmą. 82 minutę Tadas Kijanskas baudos aikštelėje pargriovė varžovą ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. Morteno Gamsto smūgį vartininkas Ernestas Šetkus atrėmė, tačiau pakartotinis M.Gamsto smūgis buvo tikslus.