Jaunimas pasileido žemyn upe

2010 12 20 0:00
R.Sidaravičiaus auklėtiniai pasaulio jaunimo čempionate varžovams tapo lengvu grobiu.
LŽ archyvo nuotrauka

Ambicingus tikslus prieš pasaulio jaunimo iki 20 metų ledo ritulio I diviziono čempionatą deklaravusi Lietuvos rinktinė puolė veidu į purvą. Visas rungtynes pralaimėję lietuviai iškrito į II divizioną (trečias pagal pajėgumą).

Slovėnijos mieste Blede Lietuvos komandos varžovai buvo šeimininkų, Austrijos, Kazachstano, Danijos ir Kroatijos ledo ritulininkai.

Prieš pirmenybes Lietuvos ledo ritulio federacija (LLRF) jaunimo rinktinei iškėlė konkretų tikslą - nugalėti kroatus ir išlikti I divizione. Tačiau rinktinės treneris Rimantas Sidaravičius per pokalbį su žurnalistais prasitarė, kad Blede tikisi pasiekti daugiau.

Deja, gražiems ketinimams nebuvo lemta išsipildyti. Mūsiškiai pralaimėjo visas penkerias rungtynes - 0:5 Austrijai, 3:10 Slovėnijai, 4:6 Kazachstanui, 1:9 Danijai ir 2:5 Kroatijai.

Pastarasis mačas su kroatais šeštadienį buvo lemiamas. Lietuviai jau 4 minutę pirmavo po Beno Šilinsko įvarčio. Antrame kėlinyje ekipos apsikeitė po įvartį ir prieš lemiamą kėlinį Lietuvos rinktinė pirmavo 2:1. Tačiau per paskutines 20 minučių mūsiškių žaidimas subyrėjo lyg kortų namelis. Kroatai pelnė 4 įvarčius be atsako ir triumfavo 5:2.

Per šį susitikimą lietuviai gavo net 36 baudos minutes (varžovai - 10). Nesunku suprasti, kad daugiau kaip pusę rungtynių žaidžiant mažumoje pergalės tikėtis sunku. Kroatai pasinaudojo kiekybiniu pranašumu ir į vartus smūgiavo net 58 kartus (lietuviai - 19). Lietuvos komanda buvo viena nedrausmingiausių turnyre - kartu su slovėnais iš viso gavo net 102 baudos minutes (vidutiniškai 20,4 min. per rungtynes).

Po pralaimėjimo kroatams R.Sidaravičiaus asistentas Andrejus Jadkauskas nepagailėjo aštrių kritikos žodžių auklėtiniams: "Komandoje nėra disciplinos. Nei aikštelėje, nei už jos ribų. Disciplina skiria profesionalą nuo mėgėjo. Tai žaidėjams kalti į galvas reikia nuo mažų dienų. Ypač sunku, kai pusę trečio kėlinio tenka kovoti be vieno ar dviejų žaidėjų. Bet ko norėti, kai komanda susirenka prieš dvi dienas iki čempionato."

Slovėnijoje Lietuvos komandoje rezultatyviausiai žaidė 3 įvarčius pelnęs Andrejus Židkovas. Po 2 kartus pasižymėjo Nerijus Ališauskas ir Pijus Rulevičius.

I diviziono čempionatą laimėjo ir kelialapį į elito grupę pelnė Danija. Turnyro šeimininkai slovėnai liko antri, austrai - treti.

Turnyro lentelė

(rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Danija 5 4 0 0 1 35:14 12

2. Slovėnija 5 4 0 0 1 31:14 12

3. Austrija 5 3 1 0 1 24:13 11

4. Kazachstanas 5 2 0 0 3 19:24 6

5. Kroatija 5 1 0 1 3 16:35 4

6. Lietuva 5 0 0 0 5 10:35 0