Jaunių rinktinė - grupės nugalėtoja

2007 10 26 0:00

Šalies jaunių futbolo rinktinė (žaidėjai iki 19 metų) į kitą Europos pirmenybių etapą žengė kaip 7-osios atrankos grupės nugalėtoja.

Mūsų šalies futbolininkai vakar Kaune per paskutinio turo rungtynes 4:0 (1:0) sutriuškino San Marino bendraamžius.

Kuo toliau - tuo geriau

Visus įvarčius įmušė "Vilniaus" klubo, kurio žaidėjai sudaro jaunių rinktinės pagrindą, atstovai: du kartus pasižymėjo Tadas Eliošius (26 ir 61 min.), po kartą - Gediminas Skrockas (60 min.) ir Arvydas Novikovas (78 min. iš 11 m baudinio).

Pirmąsiąs dvejas rungtynes lietuviai baigė lygiosiomis: su armėnais sužaista 2:2, su lenkais - 1:1 (varžovai pralaimėjimo išvengė paskutinėmis rungtynių sekundėmis).

"Šiame atrankos turnyre turėjome tik vieną prastą kėlinį - pirmąją rungtynių pusę su armėnais. Kuo toliau, tuo komanda žaidė geriau. Labai džiaugiamės patekę į kitą čempionato etapą ir nekantriai lauksime burtų", - vakar kalbėjo šalies jaunių rinktinės vyriausiasis treneris Ivanas Švabovičius.

Europos jaunių čempionato antrajame atrankos etape bus sudarytos 7 grupės po keturias komandas. Varžybos vyks ateinančių metų pavasarį, o grupių nugalėtojai įgys teisę dalyvauti finalo turnyre.

Lėmė tarpusavio mačų įvarčiai

Per varžybas Lietuvoje antrąją vietą grupėje užėmė Armėnijos komanda, taip pat patekusi į kitą čempionato etapą. Vakarykštės Armėnijos ir Lenkijos futbolininkų rungtynės Marijampolėje baigėsi 0:0, nors daugiau nei kėlinį armėnai žaidė be vieno iš aikštės pašalinto futbolininko.

Lietuvos, Armėnijos ir Lenkijos rinktinės surinko po 5 taškus. Visos šių komandų tarpusavio rungtynės baigėsi lygiosiomis, bet pagal čempionato reglamentą lietuviams ir armėnams pranašumą suteikė per šias varžybas daugiau įmuštų įvarčių. Lietuvos komanda pelnė 3 įvarčius, Armėnijos - 2, Lenkijos - 1. Tačiau neatmetama galimybė, kad lenkų rezultatas bus geriausias tarp trečiąsias vietas visose grupėse užėmusių komandų, ir jie irgi žais kitame pirmenybių etape.