Jaunučiai prasibrovė į ketvirtfinalį

2009 08 12 0:00
T.Jogėla (su kamuoliu) vakar pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kaune vykstančiame Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionate lietuviai užsitikrino vietą turnyro ketvirtfinalyje.

Vakar E grupės rungtynėse Lietuvos vaikinai 75:65 (19:10, 22:13, 16:17, 18:25) palaužė Juodkalnijos komandą ir iškovojo įskaitinę pergalę, jau antrąją per ketverias rungtynes.

Dariaus Dikčiaus auklėtiniai užtikrintai pradėjo žaidimą ir greitai atakuodami atitrūko nuo varžovų 9:2. Pirmąjį ketvirtį šeimininkai laimėjo 19:10. Susikrauti solidesnę persvarą trukdė klaidos - per pirmąsias 10 minučių lietuviai kamuolį prarado net 11 kartų. Laimei, juodkalniečiai nesugebėjo tuo pasinaudoti - varžovai per kėlinuką pataikė vos 19 proc. metimų (5 iš 27).

Po trumpos pertraukėlės atvėsę jaunieji Lietuvos krepšininkai ėmė labiau branginti kamuolį ir tolti nuo varžovų. Po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 18 taškų (41:23), prieš lemiamą ketvirtį - 17 (57:40).

Pajutę pergalės skonį, lietuviai atsipalaidavo ir leido varžovams atkurti intrigą. Likus žaisti dvi minutes, Juodkalnija buvo priartėjusi iki 6 taškų skirtumo, tačiau mūsiškiai išsaugojo pergalę.

Po 18 taškų prie pergalės prisidėjo Tauras Jogėla (7 atkovoti kamuoliai) ir Mantas Mockevičius, 16 įmetė Rokas Narkevičius, po 8 - Tomas Lekūnas ir Vaidas Karinauskas, 4 - Osvaldas Olisevičius, 2 - Paulius Semaška 2 (8 rezultatyvūs perdavimai), 1 - Simonas Kymantas.

Juodkalniečių gretose išsiskyrė Nikola Ivanovičius (24 tšk.) ir Marko Mugosa (18).

Šiandien grupės varžybas lietuviai baigs su Italijos rinktine, kuri jau neturi vilčių prasibrauti į ketvirtfinalį.