Jaunučiams auksas buvo per aukštai

2010 08 17 0:00
Per finalą mūsiškiams nesisekė sustabdyti naudingiausio čempionato žaidėjo D.Šaričiaus (atakuoja).

Ketvirtus metus iš eilės šešiolikmečiai krepšininkai iš Europos čempionato grįžta su medaliais. Šįkart finale bendraamžių iš Kroatijos iškelta kartelė mūsiškiams buvo gerokai per aukštai, tad lietuvių laimikis - sidabro medaliai.

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato Juodkalnijoje finalas nebuvo atkaklus ir aukso medalių savininkai paaiškėjo dar neprasidėjus ketvirtam kėliniui. Arūno Visocko vadovaujama rinktinė per aukso vertės kovą nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Kroatijai - pralaimėta 52:80 (6:30, 26:17, 7:18, 13:15).

Didžiausią smūgį lietuviai gavo jau per pirmą ketvirtį, kurį Kroatijos krepšininkai laimėjo net 30:6. Rankų nenuleidę mūsiškiai antro kėlinio pabaigoje skirtumą sumažino iki vienženklio skaičiaus (32:41), tačiau sėkmingai užbaigę kėlinį per trečią dešimtį minučių Kroatijos jaunučiai vėl susigrąžino turėtą pranašumą (65:39) ir lemiamas kėlinys tapo tik formalumas.

Lietuvos rinktinėje vienintelis Denisas Krestininas surinko dviženklį taškų skaičių - 14 taškų. Justas Tamulis pelnė 8, Jokūbas Gintvainis - 7, Simas Raupys ir Tomas Dimša - po 5.

Kroatijos ekipoje nesulaikomai rungtyniavo naudingiausiu čempionato žaidėju išrinktas 204 cm ūgio Dario Šaričius - jo sąskaitoje 30 taškų, 11 atkovotų kamuolių, 11 rezultatyvių perdavimų ir net 12 klaidų. Jam puikiai talkino Filipas Bundovičius (22 tšk.) ir Karlo Lebo (12).

D.Šaričius tapo antruoju žaidėju per šešiolikmečių Europos pirmenybių istoriją, kuris finale net trijose kategorijose surinko dviženklius skaičius. Pirmąkart taip pavyko padaryti ispanui Ricky Rubio, kuris su komanda triumfavo 2006 metais.

Bronzos medalius Juodkalnijoje iškovojo Turkijos krepšininkai, jie kovoje dėl trečios vietos 75:64 šventė pergalę prieš ispanus.

Sidabro medalius Europos čempionate iškovoję A.Visocko auklėtiniai iš viso laimėjo ketverias rungtynes ir patyrė penkis pralaimėjimus. Įdomu, kad keturios nesėkmės patirtos jau per pirmas penkerias dvikovas.

2009 metais Kaune vykusiame Europos čempionate Lietuva taip pat liko antroje vietoje, 2008-aisiais Italijoje lietuviai tapo čempionais, o 2007 m. - Graikijoje pelnė bronzos medalius.