Jaunučių pulo rinktinė – per plauką nuo medalių

2012 08 07 10:45
Lietuvos pulo federacijos nuotraukos

Vokietijos Brandenburgo mieste savaitgalį pasibaigė Europos jaunimo pulo čempionatas, kuriame dalyvavo ir keturi Lietuvos žaidėjai.  Visi jie varžėsi jaunučių (iki 16 m.) grupėje. Aukščiausiais mūsiškių pasiekimas – iškovota penktoji vieta komandinėse varžybose!

„Esame labai patenkinti rezultatais! Penktoji vieta Europoje – mums didelis laimėjimas, nes Lietuvoje pulas dar tikrai nėra tokia stipri sporto šaka kaip krepšinis, nors gal dabar jau derėtų sakyti – kaip plaukimas“,- juokavo Lietuvos pulo federacijos (LPF), kuri finansavo mūsų sportininkų pasirodymą šiame čempionate, prezidentas Tomas Brikmanis.

Komandiniame žaidime Lietuvos sportininkai įveikė Austrijos ir Bulgarijos rinktines ir buvo per plauką nuo bronzos medalio bei galimybės kovoti toliau. Deja, kovoje dėl pusfinalio mūsiškiai paskutinėmis minutėmis nusileido Norvegijos sportininkams rezultatu 2:1.

Individualiose varžybose Lietuvos sportininkai taip pat pasirodė neprastai. Geriausi mūsų sportininkų rezultatai:

• Eimantas Šveikauskas pulo-8 disciplinoje tarp 51 dalyvio užėmė 9 poziciją, o pulo-14.1 varžybose iš 24 sportininkų liko 13.

• Remigijus Kavalnis pulo-10 varžybose iš 46 dalyvių, o Pijus Labutis ir Kęstutis Žadeikis pulo-14.1 varžybose užėmė 17-ąsias vietas.

Europos čempionų medalius pasidalino:

Pulo-8 disciplinoje – vokietis Joshua Filler, 6:4 įveikęs savo kraštietį David Vu

Pulo-9 disciplinoje – danas Andreas Madsen, 7:4 nugalėjęs lenką Daniel Maciol

Pulo-10 disciplinoje – antrąjį auksto medalį iškovojo Joshua Filler, 6:2 palaužęs Andreas Madsen

Pulo-14.1 disciplinoje – Vokietijos sportininkas Raphael Wahl 75:66 atėmė galimybę iš Joshua Filler laimėti ir trečiąjį aukso medalį

Komandinėse varžybose mūsų kaimynai Lenkijos sportininkai rezultatu 2:1 laimėjo prieš Vokietijos atstovus.

Pasak mūsų rinktinę į čempionatą lydėjusio T. Brikmanio, Lietuvos atstovų šansus prieš varžybas jis vertino gan atsargiai, todėl rezultatais jis yra maloniai nustebintas. Nepaisant to, mokytis dar yra ko: „Daug dirbti reikia su sporto psichologija. Lemiamais momentais mūsiškiams koją pakišdavo ne technika, o emocijos. Tačiau vaikinai jauni, jiems viskas prieš akis. Džiaugiuosi, kad turėjome galimybę sudalyvauti tokio lygio varžybose. Vyrukai tikrai pamatė ir įvertino Europos sportininkų lygį. Vokiečiai, lenkai, norvegai, rusai – itin stiprūs žaidėjai, kuriuos vieną dieną įveikę, galėsime labai didžiuotis!“,- komentavo LPF prezidentas.