Jie pakėlė į orą visą Lietuvą

2008 08 22 0:00
Tik Andrejus (atbėga) ir Edvinas žino tikrąją vakar iškovotų medalių kainą.
AP/Scanpix nuotrauka

Nespėjome atsidžiaugti antradienį iškovotais iškart dviem medaliais, o vakar Lietuvos padangėje sužibo dar dvi olimpinės žvaigždės. Šiuolaikinės penkiakovės vyrų varžybose abu mūsų šalies atletai iškovojo Pekino žaidynių medalius. Edvinas Krungolcas - sidabro, Andrejus Zadneprovskis - bronzos.

Tokio mūsų penkiakovininkų pasirodymo scenarijaus, ko gero, niekas nesitikėjo. Sunku buvo įsivaizduoti, kad lietingas ketvirtadienis bus sėkmingas iškart abiem tituluotiems Lietuvos atletams. Ypač žinant, kokia kaprizinga yra ketvirtoji - jojimo rungtis, kur burtų keliu sportininkams atitekę žirgai galėjo pateikti nemaloniausių siurprizų. Tačiau patyrę ir užsigrūdinę mūsų šalies atletai įveikė visus sunkumus ir, finišuodami bėgimo rungtyje, per kelias sekundes privertė iš vietų pašokti visą Lietuvą.

To dar nebuvo - vienos sporto šakos atstovai per asmenines varžybas olimpiadoje iškovojo iškart du medalius!

Sausi faktai irgi kalba.

Taigi pradėkime nuo pabaigos. Triskart Europos čempionas (2003-2005 m.), 2006 metų pasaulio čempionas 35-erių E.Krungolcas pelnė 5548 taškus ir iškovojo pirmąjį savo karjeroje olimpinį medalį - sidabro.

Europos (2001 m.) ir pasaulio (2000 ir 2004 m.) čempionas bei Atėnų olimpiados vicečempionas A.Zadneprovskis, rugpjūčio 31 dieną švęsiantis 34-ąjį gimtadienį, surinko 5524 taškus ir antrą kartą iš eilės tapo olimpiniu prininku. Šį kartą - bronziniu.

Tačiau tai tik sausi faktai. Kelias į medalius mūsų atletams buvo labai sunkus ir permainingas.

Beje, olimpiniu čempionu, kaip ir prieš ketverius metus, tapo 29-erių

rusas Andrejus Moisejevas (5632 tšk.). Jis tapo pirmuoju šios sporto šakos atstovu po 52-jų metų pertraukos, kuriam pavyko apginti olimpinio čempiono titulą. Iki šiol tai buvo pavykę švedui Larsui Hallui, kuris triumfavo 1952 ir 1956 metais. Itin nelaimingas po finišo buvo tik ketvirtas finišavęs ilgai prizininkų trejete buvęs 2005 metų pasaulio čempionas, olimpiados šeimininkas Qianas Zhenhua (5524 tšk.).

Sėkmė su žirgais ir nerimas dėl kojos

Penkiakovėje yra penkios rungtys, tačiau būsimi nugalėtojai paaiškėja tik po ketvirtosios rungties - jojimo varžybų. Kad tai tikra tiesa, supratome ir vakar, kai puikiai šioje rungtyje pasirodęs A.Zadneprovskis iš antrojo dešimtuko šoktelėjo į šeštąją vietą. Pirmiausia jis silpnai pasirodė per fechtavimą, tačiau tai lėmė kovojant per šias varžybas patirta kojos trauma. Gydytojai pasistengė, kad Andrejus nejaustų skausmo per kitas rungtis, tačiau po sėkmingo jo pasirodymo jojimo varžybose, kur užėmė antrąją vietą, ir vėl nerimauta - ar pavyks Andrejui, kuris nulipęs nuo žirgo vos paėjo, bėgti visa jėga. Juolab kad paskutinioji rungtis yra jo aistra.

A.Zadneprovskis, jodamas žirgu NingNing, numetė tik vieną kliūtį ir, pelnęs 1168 taškus, bendrojoje įskaitoje pakilo į šeštąją vietą. Nuo ruso Aleksejaus Moisejevo, bendrojoje įskaitoje užimančio pirmąją vietą, prieš paskutiniąją - bėgimo rungtį jis atsilikinėjo 50 sekundžių.

Šauniai per jojimo rungtį pasirodė ir E.Krungolcas - jis užėmė trečiąją vietą. Edvinas su žirgu QiangQiang kliudė dvi kliūtis, tai - 1144 taškai ir trečioji vieta. Po šios rungties Edvinas iš penktosios vietos pakilo į trečiąją. Nuo pirmosios vietos prieš bėgimo rungtį lietuvį skyrė 27 sekundės. Jis irgi puikus bėgikas. Tad prieš finalinę rungtį vilčių iškovoti medalius daugėjo...

Misijos vadovo pavaduotojas Kazimieras Steponavičius prieš pat startą telefonu paskambino su sportininkais buvusiam gydytojui Daliui Barkauskui. Paklaustas apie Andrejaus koją, gydytojas atsakė: "Bėgs. Apgydėm..."

O po pergalingos pabaigos Andrejus buvo labai dėkingas D.Barkauskui, kad jo komanda labai padėjo iškovoti medalį.

Paskutiniai metrai

Paskutinioji rungtis buvo pati įdomiausia.

Startas. Pirmas išbėga ir pirmas finišuoja galingasis rusas A.Moisejevas. Trečias į 3000 metrų distanciją išskubėjo Edvinas. Jis gana greitai pasivijo ir pralenkė prieš jį 14 sek. anksčiau išbėgusį kiną. Sidabras jau mūsų! Netrukus ir Andrejus išsiveržė į trečiąją vietą! Mūsų atletų fantastišką finišą stebėjęs būrys aistruolių iš Lietuvos pratrūko plojimais. O abu sportininkai, susikibę ir be galo laimingi, mėgavosi pergale, ko gero dar iki galo nesuvokdami, ką iš tiesų padarė.

Rytoj į kovą dėl olimpinių medalių stos ir dvi mūsų penkiakovininkės Laura Asadauskaitė ir Donata Rimšaitė.