„Juventus“ priešinosi „Lietuvos rytui“ iki paskutinės atakos

2013 04 20 8:36

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai atsikvėpė tik tada, kai paskutinė Utenos „Juventus“ komandos ataka buvo nesėkminga. Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio serijos iki dviejų pergalių antrosiose rungtynėse sostinės klubas išvykoje po atkaklios kovos 85:83 (14:19, 22:20, 25:27, 24:17) nugalėjo sezoną baigusią „Juventus“ ekipą.

Vilnietis Simas Buterlevičius rungtynių pabaigoje prametė dvi baudas ir suteikė šeimininkams išplėšti pratęsimą arba pergalę.

Nerijus Varnelis atkovojo kamuolį, perdavė jį žaibišku greičiu pulti bėgusiam Aidui Viskontui, tačiau gynėjo metimas iš po krepšio buvo netaiklus ir Dirko Bauermano auklėtiniai šventė pergalę.

Antrojo kėlinio viduryje Ryčio Vaišvilos treniruojami uteniškiai susikrovė devynių taškų pranašumą (29:20).

„Lietuvos rytas“ išlygino rezultatą po ilgosios pertraukos – 40:40, tačiau trečiojo ketvirčio pabaigoje „Juventus“ pelnė devynis taškus be atsako ir nutolo – 62:53.

Nors ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ dar pirmavo – 73:66, bet ketvirčio pabaigoje pritrūko jėgų. Vilniečiai persvėrė rezultatą – 79:77 – 38-ąją minutę.

Per pirmąją dvikovą namie žaidusių „Lietuvos ryto“ žaidėjų pranašumas buvo gerokai didesnis – 92:67.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis 24 (8/8 baudų), Tautvydas Lydeka 20, Nemanja Nedovičius 14, Janis Blūmas 12

„Juventus“: Nerijus Varnelis 22 (5/6 dvit.), Aidas Viskontas 18, Karolis Petrukonis 17, Gintautas Matulis 7.

Ketvirtfinalio barjerą įveikęs sostinės klubas po savaitės startuos pusfinalio serijoje su „Prienų“ komanda. Pusfinalyje ekipos varžysis iki trijų pergalių.

Pirmasis mačas balandžio 26-ąją vyks Prienuose, kur vilniečiai 76:82 pralaimėjo reguliariojo sezono susitikimą. Virginijaus Šeškaus treniruojami prieniškiai ketvirtfinalyje eliminavo „Šiaulių“ klubą.

„Juventus“ vyr. trenerio Ryčio Vaišvilos komentaras:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/lpMpT4W06ZE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

„Juventus“ gynėjo Aido Viskonto komentaras:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/rn4ugojYyvU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Į pusfinalį po trijų pratęsimų trilerio žengė „Neptūnas“

Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda keturis kartus bandė išplėšti pergalę, bet Fortūna lydėjo Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjus. Išsiaiškinti paskutinį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio dalyvį prireikė 55 minučių kovos krepšinio aikštelėje.

Trijų pratęsimų trileryje „Neptūnas“ išvykoje 94:92 (8:16, 19:18, 20:10, 16:19, 9:9, 8:8, 14:12) parklupdė vietos „Pieno žvaigždžių“ ekipą ir kitame etape serijoje iki trijų pergalių susigrums su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.

Pratęsimo šiose rungtynėse galėjo ir nebūti, tačiau Rashaunas Broadusas ketvirtojo kėlinio pabaigoje prametė vieną baudą, o „Pieno žvaigždžių“ gretose Gytis Sirutavičius nesėkmingai bandė išplėšti pergalę.

Antrąjį pratęsimą lėmė netaiklus Šarūno Vasiliausko metimas. Tuo tarpu dar papildomas penkias minutes atnešė nesėkmingas Gedimino Maceinos bandymas pelnyti taškus.

Besibaigiant trečiajam pratęsimui „Neptūnas“ turėjo saugų keturių taškų pranašumą, bet Vasiliauskas sugebėjo ties tritaškio linija išprovokuoti pražangą. Gynėjas realizavo visas tris baudas ir skirtumas tarp komandų tapo minimalus.

Netrukus prie baudų metimo linijos stojęs Martynas Mažeika pataikė tik vieną baudą iš dviejų, o pergalę galėjęs išplėšti Sirutavičiaus šūvis vėl buvo netikslus.

„Neptūnui“ laimėti nesutrukdė net 19 pramestų baudų (21/40, 53 proc.).

Dėl išnaudoto pražangų limito rungtynių nebaigė trys žaidėjai – Vaidas Čepukaitis, Deividas Gailius ir Broadusas.

Per pirmąją dvikovą savo arenoje „Neptūnas“ iškovojo įtikinamą pergalę – 85:71.

„Pieno žvaigždės“: Šarūnas Vasiliauskas 31 (4/13 trit.), Tyrrellas Biggsas 12, Gediminas Maceina 10 (5/14 dvit.), Vaidas Čepukaitis 10 (8 atk. kam.), Gytis Sirutavičius 10 (11 atk. kam., 0/4 trit.).

„Neptūnas“: Rashaunas Broadusas 19, Deividas Gailius 17 (5/17 metimų, 4/14 baudų), Martynas Mažeika 14, Vytautas Šarakauskas 13 (14 atk. kam.), Davidas McClure'as 13 (10 atk. kam.), Marius Runkauskas 9.

Rungtynių vaizdo reportažas:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/hhOEKO_2dDg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>