Kanadiečiams auksas vėl buvo per aukštai

2009 05 12 0:00
Nuaidėjus finalo sirenai, pasaulio čempionų titulą išsaugoję Rusijos ritulininkai pasidavė pergalės siautuliui.

Sekmadienį Šveicarijoje pasibaigusiame pasaulio ledo ritulio čempionate po dramatiškos finalo kovos su Kanados sportininkais triumfavo Rusijos rinktinė.

Berne vykusiame reto grožio finale, didžiulėje ledo arenoje stebint 11,5 tūkst. žiūrovų, rusai savo varžovus įveikė minimalia persvara 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) ir stipriausia planetos rinktine tapo antrus metus iš eilės. Įdomu, kad sekmadienį pasikartojo praėjusių metų scenarijus. Ir tuomet lemiamoje kovoje dėl pasaulio čempionato aukso Rusija triumfavo prieš namie žaidusią Kanadą.

Atlaikė spaudimą.

Nuo pirmųjų dvikovos sekundžių ant ledo užvirė atkakli kova. Kanadiečiams pavyko pasižymėti pirmiesiems, kai, sužaidus 5 minutes ir 37 sekundes, įvartį pelnė Jasonas Spezza. Tačiau 13 minutę Olegas Saprykinas išlygino rezultatą.

Antrame kėlinyje Kanados ritulininkai kelias minutes buvo tiesiog užgulę varžovų vartus, tačiau vartininkas Ilja Bryzgalovas demonstravo puikią reakciją. Netrukus, sužaidus 4 min. ir 30 sek., rusai surengė žaibišką kontrataką, ir Aleksandras Radulovas, gražiai suklaidinęs kanadiečių vartininką Dwayną Rolosoną, persvėrė rezultatą - 2:1.

Trečiame kėlinyje Kanados ritulininkai puolė su dviguba energija. Mačo pabaigoje vartininką jie pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, tačiau ir tai nepadėjo sugriauti tvirtos rusų sienos.

Skirtinga realizacija

Per šias rungtynes kanadiečiai į vartus ritulį mušė 38 kartus, rusai - vos 17.

"Turėjome daug galimybių pelnyti įvartį, bet Rusijos vartininkas nepadarė nė menkiausios klaidos", - po dvikovos atsiduso kanadiečių treneris Lindy Ruffas.

Nugalėtojų treneris Viačeslavas Bykovas pasidžiaugė saviškių susitelkimu: "Planavome daugiau dėmesio skirti gynybai, tačiau žaidžiant su Kanada tai nėra paprasta. Tokio lygio varžovai vis tiek randa būdų atakuoti, bet mes atsilaikėme. Daug progų neturėjome, tačiau tas, kurias susikūrėme, išnaudojome."

Pakeliui į ledo ritulio olimpą rusai nepatyrė nė vienos nesėkmės - nugalėjo visus devynis jų kelyje buvusius varžovus. Čempionų puolėjas Ilja Kovalčiukas pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju. Šis

NHL klubo Atlantos "Trashers" ledo ritulininkas per 9 rungtynes Šveicarijoje pelnė 5 įvarčius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 rezultatyvumo taškų.

Bronza - švedams

Bronzos medalius Šveicarijoje iškovojo Švedijos ritulininkai, kurie mažajame finale 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) palaužė JAV rinktinę. Olimpiniams čempionams švedams įvarčius pelnė Loulas Erikssonas, Tony Martenssonas, Carlas Gunnarssonas ir Johnny Oduya. Pralaimėjusiųjų gretose pasižymėjo Jackas Johnsonas ir Joe Pavelskis.

JAV ritulininkai pasaulio čempionato medalių nesugeba iškovoti jau penktą kartą iš eilės. Paskutinį sykį amerikiečiai ant prizininkų pakylos lipo 2004-aisiais Čekijoje, kur laimėjo bronzą.