Kanojininkai H. Žustautas ir V. Korobovas iškovojo pasaulio auksą ir bronzą

2014 07 20 17:31

Vengrijoje vykstančiame pasaulio jaunių (iki 18 metų) ir jaunimo (iki 23 metų) baidarių ir kanojų irklavimo čempionate du medalius iškovojo Lietuvos sportininkai. Pasaulio rekordinas Henrikas Žustautas pasidabino aukso medaliu, o Vadimui Korobovui atiteko bronza.

Kaip rašo Sportas.lt, pusfinalyje greičiu nustebinęs ir planetos rekordą pasiekęs H.Žustautas jaunimo grupės vienviečių kanojų 200 m rungties A finale užfiksavo 38.787 sekundės laiką ir sugebėjo po gana atkaklios kovos aplenkti pagrindinį savo varžovą – rusą Andrejų Kraitorį (38.999). Bronzos medalis atiteko gruzinui Zazai Nadiradzei (39.567), kuris nepajėgė rimčiau pakovoti dėl pirmųjų dviejų vietų.

Pusfinalio plaukime H.Žustautas 200 m įveikė per 38.269 sek. Taip greitai šios distancijos per visą istoriją neįveikė nė vienas kitas kanojininkas.

Dar vieną medalį Lietuvai iškovojo kanojininkas V.Korobovas. Jaunių grupės vienviečių kanojų 200 m rungties A finale lietuvis finišavo per 41.437 sek. ir, po atkaklios kovos aplenkęs uzbeką Arturą Gulijevą (41.497), iškovojo bronzos medalį. Nandzingo jaunimo olimpiadai besiruošantį V.Korobovą A finale aplenkė tik vengras Jonatanas Danielis Hajdu (40.449) ir moldavas Sergejus Tarnovskis (40.525).