Kanojininkų yriai tapo auksiniais

2009 08 18 0:00
R.Labuckas (žalia apranga, kairėje) ir T.Gadeikis šiemet tapo ir Europos, ir pasaulio čempionais.

Įspūdingai baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio čempionate pasirodė Lietuvos atletai. Kanadoje jie iškovojo dviejų spalvų medalius - aukso ir bronzos.

200 m distancijoje pasaulio čempionais tapo dviviete kanoja plaukiantys Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis. Šiemet Vokietijoje tapę Europos čempionais, sekmadienį finale tą patį nuotolį jie įveikė per 36,433 sekundės ir 0,320 sek. aplenkė vicečempione tapusią Rusijos įgulą bei 0,652 sek. - bronzą iškovojusį Vokietijos duetą.

200 m distancijoje bronza džiaugėsi ir kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Šį nuotolį jis nuplaukė per 39,978 sekundės ir 0,930 sek. pralaimėjo čempionu tapusiam Valentinui Demjanenkai iš Azerbaidžano bei 0,744 sek. atsiliko nuo sidabrą pelniusio ruso Nikolajaus Lipkino. Vos 0,661 sekundės Raimundui Labuckui ir Tomui Gadeikiui pritrūko iki dar vieno medalio. Jie 500 m distancijos finale sugaišo 1:43,321 ir finišavo ketvirti.

Penktąją vietą estafetės 4x200 m varžybose užėmė Lietuvos kvartetas - J.Šuklinas, R.Labuckas, T.Gadeikis ir Jevgenijus Miasniankinas.

Šeštąją vietą 500 m distancijoje užėmė kanojininkas J.Šuklinas, o sekmadienį pagrindiniame finale startavęs baidarininkas Egidijus Balčiūnas 200 m nuotolį įveikė devintas.