Kariškių čempionate džiugina moterys

2008 10 11 0:00
Viena talentingiausių visų laikų Lietuvos orientacininkė I.Sargautytė ir šį sykį nudžiugino savo gerbėjus.
LKSK nuotrauka

Alytaus apylinkėse vykstančių planetos kariškių orientavimosi sporto pirmenybių trasose mūsų šalies sportininkės pelnė jau ne vieną medalį.

Ilgojoje trasoje - 8,2 km su 19 kontrolinių punktų (KP) - užvakar startavo 55 moterys, o finišavo 54. Labiausiai nudžiugino sidabro medalį iškovojusi Ieva Sargautytė (1.03:10). Ši tituluota 27-erių Lietuvos orientacininkė į priekį praleido tik jau antrą aukso medalį šiame čempionate pelniusią rusę Tatjaną Riabkiną (1.02:03). Pirmąjį rusė laimėjo bėgdama vidutinę trasą. Bronza ilgojoje trasoje atiteko kitai Rusijos sportininkei Natalijai Koržovai (1.04:22). Čia penkta finišavo 25 metų Indrė Valaitė (1.06:57), kuri išvakarėse pirmoji dovanojo Lietuvai medalį - vidutinėje trasoje (4,1 km su 13 KP) buvo trečia (31:00). Septintąją vietą ilgojoje trasoje užėmė Rasa Ptašekaitė (1.11:16), penkiolikta buvo daugkartinė šalies čempionė Vilma Rudzenskaitė (1.14:50).

Pasibaigus asmeninėms varžyboms Lietuvos orientacininkės komandinėje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Pirmos - Rusijos sportininkės, trečios - latvės.

Lietuvos vyrai šiame pasaulio čempionate kol kas neiškovojo prizinių vietų. Vidutinėje trasoje (5,3 km su 15 KP) iš lietuvių geriausiai pasirodė 21-ąją vietą užėmęs Simonas Krėpšta - 30:23. Šios rungties čempionu tapo Rusijos sportininkas Valentinas Novikovas (26:47).

Ilgojoje distancijoje (13,6 km su 26 KP) S.Krėpšta pasirodė dar geriau - buvo septintas (1.17:05). O nugalėtoju tapo Prancūzijos orientacininkas Thierry Gueorgiou (1.12:29).

Šiandien, paskutinę pasaulio kariškių orientavimosi sporto čempionato dieną, vyks estafečių varžybos. Beje, toks renginys Lietuvoje organizuojamas jau antrą kartą. Pirmą sykį pajėgiausi pasaulio kariškiai orientacininkai į mūsų šalį buvo suvažiavę 2003 metais.