Karščiuojantys "Šiauliai" neatsilaikė

2009 12 02 0:00
Vienas rezultatyviausių "Šiaulių" komandoje buvo A.Šikšnius (su kamuoliu), tačiau pagyrų nusipelnė visi šeimininkų komandos žaidėjai.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Praėjusią savaitę nesėkmingai pradėję Europos taurės turnyrą "Šiaulių" krepšininkai vakar patyrė antrą nesėkmę - gripo išretinta bronzinė Lietuvos komanda neatsilaikė prieš Kroatijos klubą "KK Zadar".

"Šiauliai" - "Zadar" 91:95 (21:25, 22:27, 20:20, 28:23).

"Šiauliai": D.Low 19, A.Šikšnius 17, D.Gailius 14, M.Kuzminskas 12, V.Šarakauskas 9, M.Žukauskas 7, R.Grafas 6, B.Brownas 4, G.Orelikas 3. "Zadar": R.Stipčevičius 27 (trit. - 5/8, 5 rez. perd.), M.Downsas 18, D.Rančičius 17 (5/8 tritaškių), H.Peričius (6 atk. kam.), V.Boisa ir M.Caras po 8.

Po pirmojo turo keturių komandų C grupėje rungtyniaujančios abi varžovės labai troško pergalės. Mat prieš savaitę Antano Sireikos treniruojami šiauliečiai svečiuose 76:89 nusileido Jeruzalės komandai "Hapoel" (Izraelis), o ypatingu griežtumu garsėjančio slovėno Zmago Sagadino vadovaujami "KK Zadar" krepšininkai savo aikštėje 68:73 pralaimėjo Salonikų ekipai "Aris BSA 2003" (Graikija). Žinodamas priešininkų stratego charakterį jau varžybų išvakarėse A.Sireika neabejojo, kad kroatai į Šiaulius atvyksta tik nugalėti. Tai padaryti svečiams padėjo ir nepavydėtina šeimininkų situacija - gripo pakirsta "Šiaulių" komanda rungtynėms registravo vos devynis žaidėjus.

Vakar varžovai nuo pirmųjų minučių pradėjo atakuoti šeimininkų krepšį iš toli ir jiems neblogai sekėsi - pirmajame kėlinuke kroatai pelnė net 6 tritaškius (per visą mačą jų pataikė net 14). Tačiau tai nepalaužė Lietuvos komandos - pirmąjį kėlinuką ji pralaimėjo tik 4 taškais (21:25), o po antrojo - ekipos išėjo ilsėtis "Šiauliams" atsiliekant jau 9 taškais (43:52).

Atsipūtę šiauliečiai trečiąjį kėlinuką pradėjo spurtu 10:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį 53:52. Tik ketvirtą minutę kroatai atkuto: pelnę du tritaškius iš eilės jie vėl pirmavo - 58:53. Deja, nei trečiame, nei ketvirtame kėlinuke šeimininkams nebepavyko pasivyti varžovų, tačiau jie rungtyniavo pagirtinai iki pat rungtynių pabaigos. Likus žaisti mažiau nei minutę, atrodė, kad įvyks stebuklas - komandas teskyrė vos 2 taškai (91:93), bet paskutiniu momentu varžovai padidino skirtumą ir padėjo tašką - 95:91. Belieka spėlioti, kaip būtų pasibaigęs šis mačas, jei "Šiaulių" komanda žaistų visos sudėties.

Trečias Europos taurės rungtynes "Šiauliai" žais gruodžio 8 dieną namie su "Aris BSA 2003" komanda, kuri vakar labai vėlai vakare savo aikštelėje susikovė su "Hapoel".