Karštis išderino ritmą

2010 06 14 0:00
B.Virbalytė tapo Europos Sąjungos šalių čempionato bronzine prizininke ir apgynė Lietuvos čempionės titulą.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Per tradicinį tarptautinį sportinio ėjimo festivalį "Alytus 2010" savaitgalį Dzūkijos sostinėje triumfavo ir pirmuosius Europos sąjungos čempionato aukso medalius 20 km distancijoje iškovojo prancūzas Herve Davaux ir slovakė Zuzana Malikova.

Šių varžybų nugalėtojos titulą gynusi Brigita Virbalytė finišavo ketvirta, o į prizininkus pretendavęs Tadas Šuškevičius ketvirtus metus iš eilės Alytaus varžybose pasitraukė iš trasos. Šį sykį - vos ją įpusėjęs. Distancijos baigti nepavyko ir varžybų favoritu laikytam meksikiečiui Ederui Sanchezui. Pasaulio čempionato bronzos laimėtojas trasą paliko dar anksčiau už T.Šuškevičių. Lietuvos rinktinės narys teigė, kad porą dienų pailsės ir pradės ruoštis Europos čempionatui Barselonoje.

Viena priežasčių, sutrukdžiusių geriau pasirodyti mūsų ėjikams, alinantis karštis, penktadienį slėgęs didžiąją Lietuvos dalį.

"Tai buvo vienos sunkiausių varžybų mano gyvenime, - po finišo kalbėjo B.Virbalytė. - Jeigu tai nebūtų mano gimtasis miestas, ne mano artimieji, nežinau, ar būčiau pasiekusi finišą. Buvo daugybė minčių pasitraukti."

Tačiau B.Virbalytė Europos Sąjungos šalių čempionato įskaitoje tapo prizininke, nes antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmė baltarusė. Be to, ji apgynė Lietuvos čempionės titulą ir laimėjo 1000 eurų prizą kaip geriausiai pasirodžiusi lietuvė.

Vyrų grupėje antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmė ir Lietuvos čempiono titulą apgynė Marius Žiūkas. "Vieta nustebino, bet kai viskas baigėsi, labai džiaugiausi, nes oras buvo nelabai palankus. Tik vasaros pradžia, organizmas nepratęs prie tokių sąlygų tiek psichologiškai, tiek fiziškai," - tvirtino jis.

Alytuje pasiektas rezultatas itin pradžiugino nugalėtoją slovakę Z.Malikovą. "Man tikrai palengvėjo, nes įvykdžiau Europos čempionato normatyvą. Eiti buvo sunku. Oras nebuvo palankus, nuvylė ir varžovės - tikėjausi, kad bus daugiau konkurencijos. Gerai, kad ėjome vienu metu kartu su vyrais ir jaunimu - tai labai padėjo", - dalijosi mintimis viešnia.

PRIZININKAI

20 km Vyrai. Festivalio varžybos, Europos Sąjungos čempionatas: 1. Herve Davaux (Prancūzija) 1.26:43; 2. Marius Žiūkas 1.28:23; 3. Ato Ibanezas (Švedija) 1.29:03.

Lietuvos pirmenybės: 1. M.Žiūkas 1.28:23; 2. Valerijus Grinko 1.34:42; 3. Tomas Gaidamavičius 1.36:39.

20 km Moterys. Festivalio varžybos: 1. Zuzana Malikova (Slovakija) 1.34:11; 2. Sniazhana Yurchanka (Baltarusija) 1.40:34; 3. Agnese Pastare (Latvija) 1.41:32.

Europos Sąjungos čempionatas: 1. Z.Malikova 1.34:11; 2. A.Pastare 1.41:32; 3. B.Virbalytė 1.42:20.

Lietuvos pirmenybės: 1. B.Virbalytė 1.42:20; 2. Neringa Aidietytė 1.43:43; 3. Valerija Lišakova 1.48:14.