Kas dvejus metus - medalis

2011 09 12 0:00
Ant pasaulio čempionato prizininkių pakylos - (iš dešinės) L.Asadauskaitė, V.Tereščiuk ir Š.Kovač.

Rusijos sostinėje Maskvoje surengtame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Lietuvos atletė Laura Asadauskaitė asmeninėse varžybose iškovojo bronzos medalį.

Moterų varžybų finale 27-erių Laura šeštadienį surinko 5504 taškus. Ją aplenkė čempionės titulą pelniusi Viktorija Tereščiuk (5544 tšk.) iš Ukrainos ir vicečempione tapusi vengrė Šarlota Kovač (5512). Šio sezono lyderė pasaulio taurės laimėtoja vokietė Lena

Schoeneborn (5428) liko penkta. Kita finale startavusi lietuvė 21-erių Lina Batulevičiūtė (4960) tarp 36 dalyvių liko 34-a.

Po pirmosios - fechtavimo - rungties Laura buvo devinta (880 tšk.), plaukimo rungtyje užėmė 22 vietą (1120 tšk.), jojimo - 26-ąją (1140 tšk.), o bėgimo ir šaudymo kombinuotoje rungtyje buvo antra (2364 tšk.).

Tai jau trečiasis L.Asadauskaitės pasaulio čempionatuose iškovotas medalis - 2007-aisiais ji pelnė bronzą, 2009-aisiais - sidabrą. Laura - vienintelė Lietuvos penkiakovininkė, jau turinti olimpinį kelialapį į Londoną. Jį sportininkė "įsigijo" vasarą Didžiojoje Britanijoje per Europos čempionatą - ten ji užėmė penktąją vietą ir už tai gavo bilietą į Londoną.

Vakar vykusios vyrų finalo varžybos mūsų sportininkams nebuvo sėkmingos. 38-erių Pekino olimpiados vicečempionas Edvinas Krungolcas tarp 36 atletų užėmė 28 vietą (5528 tšk.), 24-erių Justinas Kinderis (5340) buvo 33-ias. Čempionato auksą iškovojo rusas Andrejus Moisejevas (5964), sidabrą - Rusijai atstovaujantis Aleksanderis Lesunas (5944), bronzą - vengras Adamas Maroši (5924).

Toks kuklus mūsų sportininkų (vyrų) pasirodymas neturėtų kelti nuostabos, žinant, kad šioms varžyboms jie rengėsi be savo trenerio Jurijaus Moskvičiovo. Geriausias visų laikų Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės specialistas, deja, neturėjo galimybių būti šalia savo auklėtinių ir per pasaulio čempionatą.