Kaune rusai atsirevanšavo

2009 08 07 0:00
Naudingiausiai Lietuvos komandoje vakar rungtyniavo dvigubą dublį atlikęs T.Jogėla.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vakar Kaune Lietuvos šešiolikmečiai Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio čempionatą pradėjo pralaimėjimu.

Favoritais laikomi Dariaus Dikčiaus auklėtiniai per pirmas B grupės rungtynes 70:80 (18:13, 24:18, 9:25, 19:24) turėjo pripažinti bendraamžių iš Rusijos pranašumą. Taip rusai atsirevanšavo už skaudų pralaimėjimą Tamperėje Europos jaunimo olimpinio festivalio krepšinio turnyro finale.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje rungtyniavo Tauras Jogėla, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 11 kamuolių, bei Tomas Lekūnas, kurio sąskaitoje 20 taškų. Mūsiškiai kovą dėl kamuolio pralaimėjo 48:57, tritaškius lietuviai metė 24 proc. taiklumu (9/37).

Pirmieji du kėliniai nieko blogo nežadėjo. Esant rezultatui 5:5, mūsų jaunieji krepšininkai spurtavo 7:0 ir atitolo 12:5. Panašų skirtumą lietuviai laikė ir per antrą kėlinį. O jam baigiantis T.Jogėla, pelnęs 2 taškus bei pataikęs baudos metimą, saviškių persvarą padidino iki dviženklio skaičiaus - 42:31.

Per pirmąsias 20 min. taškų mūsų ekipai pelnė tik 4 krepšininkai, iš kurių liūto dalis teko T.Jogėlai (22) ir T.Lėkūnui (12).

Po didžiosios pertraukos viskas apvirto aukštyn kojom. Mūsiškių atakos strigo, tritaškiai nekrito, rusai, kuriuos treniruoja lietuvis Rolandas Radvila, vis dažniau laimėjo kovas po krepšiais dėl kamuolio. 27 minutę svečiai išsiveržė į priekį 50:49, o 36 minutę komandas skyrė jau 15 taškų (72:57).

Lietuvos komandos treneris jau buvo išnaudojęs visas minutės pertraukėles, tad auklėtiniai savarankiškai pradėjo varžovų krepšio šturmą. Likus žaisti pusantros minutės mūsiškiai atsiliko jau tik 6 taškais (68:74), tačiau tuo taiklūs antpuoliai ir baigėsi.

Šiandien mūsiškiai 18 val. susitiks su Lenkijos komanda.

Lietuva - Rusija 70:80 (18:13, 24:18, 9:25, 19:24). Lietuva: T.Jogėla 24 tšk. (11 atk. kam.), T.Lekūnas 20 (1-10/13), R.Narkevičius 10 (3-2/9), M.Mockevičius 8 (2-1/6, 7 atk. kam.), P.Semaška (3-0/4, 6 rez. perd.), P.Leščinskas, O.Olisevičius ir I.Ramašauskas (7 atk. kam.) - po 2; Rusija: S.Karasevas (12 atk. kam.) ir G.Goldyrevas (12 atk. kam.) - po 18, A.Loginovas 17 (15 atk. kam.), Y.Karpenko ir V.Truškinas - po 11.