Kelią užtvėrė vokietis

2011 01 06 0:00
Galingasis F.Mayeris plušo daugiau nei dvi valandas, kol įveikė jaunąjį lietuvį.

Australijoje vykstančiame ATP (Teniso profesionalų asociacija) serijos turnyre "Brisbane International" Lietuvos tenisininką Ričardą Berankį sustabdė vokietis Florianas Mayeris.

ATP klasifikacijoje 87 vietą užimantis dvidešimtmetis R.Berankis vakar po daugiau nei 2 valandas trukusios permainingos aštuntfinalio kovos 4:6, 6:4, 4:6 pralaimėjo 37-ajai pasaulio raketei 27-erių F.Mayeriui. Šiame turnyre iškovojęs keturias pergales (3 iš jų -kvalifikacijos varžybose) Ričardas uždirbo 32 ATP taškus ir 6990 JAV dolerių čekį. Vyrų turnyro prizų fondas - 422 tūkst.dolerių. Paraleliai vykstančio moterų (WTA) turnyro prizų suma - perpus mažesnė.

Pirmajame pagrindinių varžybų rate Lietuvos tenisininkas 6:4, 6:3 nugalėjo 33-ejų prancūzą Arnaud Clement'ą (ATP-78), kuris 2001-aisiais buvo patekęs į geriausių pasaulio žaidėjų dešimtuką.

Brisbano turnyro kvalifikacijos varžybose R.Berankis 6:7 (4:7), 6:1, 6:3 nugalėjo 31-erių monakietį Jeaną-Rene Lisnard'ą (1177), 6:3, 6:3 įveikė 27 metų italą Marco Crugnolą (235) ir 6:3, 5:7, 6:2 laimėjo prieš Lenkijoje gimusį 31-erių australą Peterį Luczaką (137). Pagrindinio turnyro pirmąją kovą antradienį lietuvis 6:4, 6:3 laimėjo prieš 33 metų tenisininką iš Prancūzijos Arnaud Clement'ą (78).

Rengdamiesi pirmajam iš keturių šio sezono "Grand Slam" serijos turnyrų - atvirajam Australijos čempionatui, kuris sausio 17-30 dienomis vyks Melburne, R.Berankis su treneriu Remigijumi Balžeku per šias pusantros savaitės planuoja paskutinę repeticiją surengti dar vienose varžybose. Beje, atvirajame Australijos čempionate Ričardui nereikės dalyvauti kvalifikacijoje - pirmą kartą per savo karjerą jis be atrankos varžybų pateko į aukščiausios kategorijos turnyrą.