Kelionės iškankinti lietuviai nepasidavė

2012 02 22 8:12

Vengrijos sostinėje Budapešte surengtame tarptautiniame šiuolaikinės penkiakovės turnyre iš aštuonių Lietuvos atletų geriausiai pasirodė ant antrojo prizininkių pakylos laiptelio užlipusi Laura Asadauskaitė ir penktąją vietą užėmęs Justinas Kinderis.

Turnyras vyko dvi dienas. Pusfinalių nebuvo, tad išaiškintos visų dalyvių vietos.

Tarp dangaus ir žemės

Vakar LŽ kalbintas ką tik iš Vengrijos grįžęs treneris Jurijus Moskvičiovas apgailestavo, kad kelionė į varžybas pateikė nemalonių staigmenų. Viską sujaukė streikas Frankfurte - teko keisti bilietus ir į Budapeštą skristi per Varšuvą. Kai praėjusį penktadienį lėktuvas jau rengėsi tūpti Vengrijos sostinėje, Budapešto oro uosto dispečerinė pranešė, kad dėl tiršto rūko draudžiama leistis jų teritorijoje. Dar kelis ratus išraižęs virš Budapešto penkiakovininkus skraidinęs lėktuvas pasuko Vienos kryptimi. Austrijos sostinėje išlaipintai Lietuvos sportininkų delegacijai į Budapeštą teko keliauti autobusu. Penktadienį tarp dangaus ir žemės balansavę mūsų sportininkai jau kitą dieną startavo varžybose. Negandų užgrūdinti lietuviai užmiršo kelionės nuovargį ir garbingai pasirodė varžybose.

Gintarė maloniai nustebino

Jau pernai kelialapį į Londono žaidynes iškovojusi 2011-ųjų geriausia Lietuvos sportininke pripažinta L.Asadauskaitė šiemet sėkmingai debiutavo tarptautinėje arenoje - ką tik Budapešte pasibaigusiame tarptautiniame turnyre ji užėmė antrąją vietą (5452 tšk.). Laurą aplenkė nugalėtojos titulą iškovojusi 22-ejų britė Samantha Murray (5564). Trečiąja prizininke tapo kita britė Katy Livingston (5420).

Pirmojoje, fechtavimo, rungtyje L.Asadauskaitė buvo 15-a, plaukdama ji finišavo 10-ta, jojimo rungtyje užėmė 3 vietą, kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje užėmė antrąją vietą. Vienai rimčiausių pretendenčių į olimpinį medalį Londono žaidynėse L.Asadauskaitei vasario 28-ąją sukaks 28-eri. Devyneriais metais už Laurą jaunesnė perspektyvi Lietuvos penkiakovininkė Gintarė Venčkauskaitė šiose varžybose užėmė dešimtąją vietą (5280). Beje, paskutinėje bėgimo ir šaudymo rungtyje Gintarė buvo greitesnė bei taiklesnė už Laurą ir užėmė pirmąją (!) vietą. Mažai nuo G.Venčkauskaitės atsiliko 22-ejų Lina Batulevičiūtė, ji galutinėje įskaitoje stojo į 13 poziciją (5252). Ketvirtoji, jauniausia, mūsų krašto rinktinės narė šešiolikmetė Vilma Juchnevičiūtė (4776) užėmė 29 vietą tarp 40 dalyvių.

Edviną sustabdė trauma

Vyrų varžybose geriausiai iš keturių Lietuvos pasiuntinių pasirodęs 24 metų J.Kinderis užėmė penktąją vietą. Olimpinio kelialapio siekiantis Justinas bendrojoje įskaitoje surinko 5932 taškus. Fechtavime lietuvis jis buvo šeštas, plaukimo rungtyje - 17-as, jojimo - 22-as, kombinuotoje bėgimo ir šaudymo - 8-as.

Dėl kelialapio į Londono žaidynes kovojančiam Pekino olimpiniam vicečempionui 39-erių Edvinui Krungolcui nepavyko baigti varžybų. Dėl blauzdos skausmų jis atsisakė dalyvauti paskutinėje rungtyje ir bendrojoje įskaitoje užėmė priešpaskutinę, 53-iąją, vietą. Per pirmąsias tris rungtis E.Krungolcas surinko 3440 taškų. Fechtavimo varžybose jis buvo antras, plaukimo - 20-as, jojimo - 6-as. Kiti du mūsų šaliai atstovavę penkiakovininkai 22-ejų Paulius Aleksandravičius (5652) ir 26-erių Tomas Makarovas (5620) užėmė atitinkamai 24 ir 28 vietas. Varžybų nugalėtoju tapo 25 metų vengras Robertas Kasza (5988), antrąją vietą užėmė jo tėvynainis Adamas Marosi (5984), trečias buvo italas Auro Franceschini (5984).

J.Kinderis - arčiausiai tikslo

Po turnyro Budapešte J.Kinderis jau turi surinkęs du trečdalius olimpinių taškų (96). Kad pelnytų kelialapį į Londoną, Justinui pakaktų pirmuosiuose dviejuose šių metų pasaulio taurės varžybų etapuose patekti į penkioliktuką. Abu etpai vyks už Atlanto: pirmasis kovo 8-11 dienomis organizuojamas Šarlotėje (Šiaurės Karolinos valstija, JAV), antrasis po savaitės bus surengtas Rio de Žaneire (Brazilija). Jei E.Krungolcui pavyks išsigydyti kojos skausmus, jis irgi keliaus už Atlanto. Edvinui dabar kiekvienos varžybos yra aukso vertės, nes jo olimpinių taškų bagažas beveik tuščias. Kaip ir T.Makarovo, kuris taip pat rengiasi pirmiesiems pasaulio taurės etapams už Atlanto. Iš moterų ten vyks L.Asadauskaitė, G.Venčkauskaitė ir L.Baliutavičiūtė.