TV programa
 

Horoskopai
 
SEKITE MUS Registruotiems varototojams
Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISKULTŪRAISTORIJALŽ REKOMENDUOJAEKONOMIKASPORTAS
Šeima ir sveikataPrie kavosŽmonėsGimtasis kraštasMokslas ir švietimasTrasaKelionėsKonkursaiNamų pasaulisGamtaAugintiniai
SPORTAS

Kelyje į pusfinalį - Trevizo barjeras

2009 03 12 0:00
Lietuvių dvikova: E.Dainys (dešinėje) prieš R.Seibutį ("iurbentia")
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Per Europos taurės finalo aštuoneto turnyrą žais trys ekipos, kartą jau laimėjusios šią (buvusią ULEB) taurę, - Valensijos "Pamesa", Vilniaus "Lietuvos rytas" ir Maskvos "Dinamo".

Vilniečiams nepavyko Europos taurės turnyro L grupės varžybų baigti lyderių pozicijoje. Jau anksčiau kelialapį į finalo aštuoneto turnyrą užsitikrinęs "Lietuvos rytas" per paskutines grupės rungtynes Ispanijoje 59:67 nusileido Bilbao "iurbentia" ekipai su Renaldu Seibučiu ir grupėje liko antras.

Ketvirtfinalio poros.

Be Lietuvos vicečempionų, kurie 2005-aisiais laimėjo ULEB taurę, balandžio 2-5 dienomis Turine (Italija) vyksiančio finalo aštuoneto turnyro ketvirtfinalyje bus ir daugiau lietuviškų vardų. Čia rungtyniaus ir 2006 metais ULEB taurę laimėjęs Maskvos "Dinamo", kurio garbę šį sezoną gina Robertas Javtokas ir Darjušas Lavrinovičius.

Pakeliui į pusfinalį "Lietuvos rytui" ketvirtfinalyje teks įveikti J grupės nugalėtoją Trevizo "Benetton Basket Tamoil" (Italija) klubą. Pusfinalyje mūsų šalies komandos lauktų "Dinamo" ir Vršaco "Hemofarm Stada" (Serbija) susitikimo nugalėtojas.

Kituose ketvirtfinaliuose žais 2003 metais ULEB taurę laimėjusi Valensijos "Pamesa" (Ispanija) ir Maskvos srities "Chimki" (Rusija) bei Bilbao "iurbentia" ir Zadaro "Zadar KK" (Kroatija). Naujasis Europos taurės turnyro laimėtojas paaiškės balandžio 5 dieną.

Žiūrovai pamalonino

"Lietuvos rytas" su ispanais lygiai kovojo 29 minutes, kol aikštelėje pasirodė Bilbao ekipoje rungtyniaujantis latvis Janis Blūmas. Latvis trečią kėlinuką baigė tritaškiu, po kurio šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą - 51:47. Paskutinio kėlinio pradžioje J.Blūmas dar dukart pataikė iš toli ir "iurbentia" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (47:59). Svečių pastangos perlaužti žaidimą vaisių nedavė.

"Lietuvos ryto" treneris Rimas Kurtinaitis po rungtynių tvirtino, jog didelę įtaką tokiai baigčiai turėjo komandos nuovargis dėl kelių paskutinių rungtynių ir kai kurių negalėjusių žaisti krepšininkų traumos: "Dėl to negalėjome antroje žaidimo dalyje rungtyniauti taip, kaip esame pratę."

R.Kurtinaitis prisipažino nesitikėjęs, jog prieš rungtynes žiūrovai jį sutiks ovacijomis: "Vadinasi, jie nepamiršo, kai šioje arenoje žaidžiau atstovaudamas Kauno "Žalgirio", Madrido "Real" ekipoms ir Lietuvos rinktinei."

Debiutantų švytėjimas

Pirmą vietą L grupėje užėmusios "iurbentia" treneris Txusas Vidorreta džiaugėsi sunkiu auklėtinių darbu, kurį vainikavo pergalė. "Juk tai mūsų debiutas Europos taurių turnyruose, - švytėjo treneris. - Komandos žaidimą įvertinčiau aukščiausiu balu: laimėjome grupės, TOP 16 etapo varžybas, laimėjome šešerias rungtynes namie."

Tačiau auklėtinių galimybes finalo aštuoneto turnyre strategas vertino atsargiai. Bilbao ekipai ketvirtfinalyje teks susikauti su "Zadar".

"Šansus vertinčiau 50 ir 50. Tačiau į Turiną vyksime žaisti trijų susitikimų", - svajonių neslėpė T.Vidorreta.

Statistika

I grupė

Maskvos "Dinamo" (Rusija) - Maskvos srities "Chimki" (Rusija) 73:68 ("Dinamo": Robertas Javtokas - 11 tšk., 9 atk. kam., Darjušas Lavrinovičius - 10 tšk., 8 atk. kam., 6 per. kam.); Atėnų "Maroussi Costa Coffee" (Graikija) - Atėnų "Panellinios" (Graikija) 83:85.

I grupės lentelė (pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Dinamo (Rusija) 6 0 492:442

2. Chimki (Rusija) 3 3 479:457

3. Maroussi (Graikija) 2 4 443:470

4. Panellinios (Graikija) 1 5 467:512

J grupė

Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) - Kazanės "Uniks" (Rusija) 66:86; Trevizo "Benetton" (Italija) - "Zadar KK" (Kroatija) 94:81.

1. Benetton BT (Italija) 5 1 493:458

2. Zadar (Kroatija) 3 3 497:513

3. Uniks (Rusija) 2 3 465:414

4. Turk Telekom (Turkija) 1 4 452:522

K grupė

Belgrado "Crvena zvezda" (Serbija) - Mariupolio "Azovmaš" (Ukraina) 72:95 ("Azovmaš": Simonas Serapinas - 22 tšk. (3-5/10), 4 atk. kam., 3 per. kam., Rolandas Jarutis - 6 tšk., 4 rez. perd.); Vršaco "Hemofarm Stada" (Serbija) - Valensijos "Pamesa" (Ispanija) 66:62.

1. Pamesa (Ispanija) 4 2 450:436

2. Hemofarm Stada (Serbija) 4 2 460:428

3. Azovmaš (Ukraina) 3 3 477:457

4. Crvena zvezda (Serbija) 1 5 437:503

J grupė

"iurbentia" - "Lietuvos rytas" 67:59 (17:15, 16:16, 18:16, 16:12). "iurbentia": M.Baničius 24 tšk. (2-8/14, 1-8/8, 14 atk. kam.), J.Blūmas 12 (3-4/5), R.Seibutis 9 (17 min., 2-3/5, 3-1/4, 1 rez. perd., 1 per. kam., 1 kld.).

"Lietuvos rytas": M.Petravičius 13 (2-4/5, 7 atk. kam.), D.Zavackas 12 (3-1/7), A.Jomantas 11, Ch.Eidsonas 10 (3-1/5, 6 kld.), J.Sinica 5, M.Lukauskis ir S.Babrauskas - po 3, E.Dainys 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 19/35 (54 proc.) ir 12/20 (60 proc.), tritaškiai - 6/25 (24) ir 7/32 (22), baudos - 11/12 (91) ir 14/20 (70), kamuolys atkovotas 43 ir 30 kartų, rezultatyviai perduotas 12 ir 8, perimtas 10 ir 14, prarastas po 15 kartų.

Šarlerua "Spirou Basket" (Belgija) - Kvakenbriuko "Artland Dragons" (Vokietija) 88:79.

1. iurbentia (Ispanija) 4 2 449:415

2. Lietuvos rytas (Lietuva) 4 2 467:406

3. Spirou Basket (Belgija) 3 3 453:473

4. Artland Dragons (Vokietija) 1 5 441:516

DALINKIS:
0
0
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
AugintiniaiEkonomikaFutbolasGamtaĮkainiai
Gimtasis kraštasIstorijaJurgos virtuvėKelionėsInfoblokai
KomentaraiKonkursaiKovos menaiKrepšinisReklaminiai priedai
KultūraLengvoji atletikaLietuvaLŽ rekomenduojaPrenumerata
Mokslas ir švietimasNamų pasaulisPasaulisPrie kavosKontaktai
SportasŠeima ir sveikataTrasaŽmonėsKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2016 UAB "Lietuvos žinios"