Keturi finalai - trys medaliai

2012 10 15 6:16
Po triumfo Londono žaidynėse R.Meilutytė apsukų nemažina. /AFP/Scanpix nuotrauka

Su tokiu kraičiu Londono olimpiados čempionė Rūta Meilutytė išvyksta iš ką tik Stokholme pasibaigusio 2012-2013 metų pasaulio plaukimo taurės (25 m ilgio baseine) varžybų etapo.

Švedijos sostinėje penkiolikmetė mūsų sporto žvaigždė ir vėl maloniai stebino olimpiniu greičiu. Ten ji iškovojo du aukso medalius ir vieną bronzos bei pasiekė du Lietuvos moterų rekordus.

Penkiuose aštuntukuose

Didžiojoje Britanijoje Jonathano Ruddo treniruojama Rūta Stokholme per dvi dienas įsiveržė net į penkis finalus. Šeštadienį ji plaukė dviejuose. Per savo "auksinės" rungties - 100 m plaukimo krūtine - finalą R.Meilutytė buvo nepralenkiama ir šiame pasaulio taurės etape pelnė pirmąjį savo aukso medalį - 1:05,02. Sidabrą iškovojusios švedės Jennie Johansson laikas - 1:05,39, bronzą pelniusios japonės Rie Kaneto - 1:05,44.

Kitame finale plaukdama 50 m laisvuoju stiliumi užvakar Rūta finišavo penkta (25,03 sek.). Tačiau per kvalifikaciją ji pagerino šios rungties Lietuvos moterų rekordą, distanciją įveikdama per 24,97 sekundės.

Sutaupė jėgų

Sekmadienį iš ryto R.Meilutytė pateko net į tris finalus: 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi (kvalifikacijoje tarp 52 plaukikių buvo ketvirta - 54,54 sek.), 50 m krūtine (per atranką tarp 32 atlečių buvo trečia - 31,01 sek.) ir 100 m kompleksiniu būdu (kvalifikacijoje tarp 27 sportininkių užėmė septintąją vietą - 1:02,41). Tačiau lietuvė atsisakė plaukti 100 m laisvuoju stiliumi rungties finale. Taip ji stengėsi sutaupyti jėgų likusiems dviems plaukimams. Ir neapsiriko, nes pelnė dar du medalius - aukso ir bronzos!

Sekmadienį po pietų Rūta triumfavo 50 m plaukimo krūtine finale (29,96 sek.) ir pagerino pačiai priklausiusį Lietuvos moterų rekordą (30,58). Antra finišavo švedė Jennie Johansson (30,24 sek.), trečia - amerikietė Jessica Hardy (30,48 sek.).

Paskutiniame savo finale Stokholme R.Meilutytė nepaleido savo šanso iškovoti dar vieną medalį - plaukdama 100 kompleksiniu būdu ji finišavo trečia (1:00,65) ir papildė savo kraitį bronza. Rūtą aplenkė tik reaktyviniu greičiu finišavusi ir auksą pelniusi vengrė Katinka Hosszu (59,71 sek.) ir sidabrą pelniusi vokietė Theresa Michalak (1:00,04).