Ketvirtas italų triumfas

2006 07 11 0:00
Italijos futbolininkai pasaulio čempionais tapo po 24 metų pertraukos.
AFP/Scanpix nuotraukos

Italijos rinktinė po 24 metų pertraukos iškovojo pasaulio čempionės titulą. Finale italai po 11 metrų baudinių serijos 5:3 įveikė Prancūzijos futbolininkus.

Stipriausios rinktinės titulą Italijos reprezentantai yra pelnę 1934, 1938 ir 1982 metais.

Zidane'as nesusivaldė

Finalo pradžia buvo audringa. Visas varžybas labai aktyviai rungtyniavusį kairįjį prancūzų saugą Florent'ą Maloudą 6-ą minutę, arbitro iš Argentinos Horacio Elizondo nuomone, gynėjas Marco Materazzi baudos aikštelėje sustabdė neleistinai. Po Zinedine'o Zidane'o smūgio kamuolys pataikė į skersinį, bet kirto vartų liniją. Rezultatą 19-ą minutę po Andrea Pirlo pakelto kampinio išlygino Materazzi, prieš tai ranka už peties prilaikęs ir neleidęs pašokti jį dengusiam Patrickui Vieirai.

Antrajame kėlinyje ir per pratęsimą kur kas aktyviau žaidė ir pavojingiau atakavo Prancūzijos futbolininkai, o italai atvirai tempė laiką, laukdami 11 metrų baudinių. 54-ą minutę Gianluca Zambrotta baudos aikštelėje šiurkščiai pargriovė Maloudą, bet teisėjas antro baudinio į italų vartus skirti nesiryžo. 104-ą minutę po Zidane'o smūgio galva italus nuo įvarčio išgelbėjo vartininkas Gianluigi Buffonas.

108-ą kartą Prancūzijai atstovavusiam Zidane'ui tai buvo atsisveikinimo rungtynės su futbolu. Turbūt nėra buvę kito atvejo, kad pasaulio čempionato finalas taptų atsisveikinimo rungtynėmis. Tačiau svajonės išsipildymas Zidane'ui virto tragedija.

Materazzi 109-ą minutę išprovokavo Zidane'ą, pasakęs jam kažką užgaulaus. Prancūzas priėjo prie italo ir galva smogė jam į krūtinę. Už tai prancūzas buvo išvytas iš aikštės.

Per baudinių seriją italai taikliai smūgiavo visus penkis kartus, o prancūzas Davidas Trezeguet pataikė į skersinį ir nulėmė savo komandos pralaimėjimą.

Vis dėlto geriausias

Raudonoji kortelė gerokai sumenkino Zidane'o galimybes laimėti geriausio pasaulio čempionato žaidėjo titulą, tačiau pirmenybėse akredituoti žurnalistai vis dėlto geriausiu išrinko jį. Zidane'as tradiciniuose rinkimuose surinko 2012 balsų ir tik 35 aplenkė Italijos rinktinės kapitoną Fabio Cannavaro (1977). Trečias (715 balsų) liko Italijos rinktinės saugas Andrea Pirlo.

Plačiau apie pasibaigusį pasaulio čempionatą skaitykite specialiame rytojaus LŽ priedo "Sporto tribūna" numeryje.

Po mūšio - trenerių žodžiai

Marcello LIPPI (Italijos rinktinės treneris): "Kuo toliau žingsniavome, tuo labiau tikėjome, kad galime tapti čempionais. Mūsų pasitikėjimas savo jėgomis augo per kiekvienas rungtynes. Esu Zinedine'o Zidane'o gerbėjas, tačiau ketvirtasis rungtynių teisėjas matė, kas atsitiko. Keista taip baigti savo profesionalo karjerą, jei tai iš tiesų yra pabaiga. Žinojau, kad jei įmušime pirmą baudinį, galime įmušti ir visus likusius. Gyvenimas kartais šypsosi. Fabio Cannavaro yra geriausias pasaulio gynėjas, o Gianluigi Buffonas sutrukdė Davidui Trezeguet įmušti baudinį. Francesco Totti puikiai žaidė 120 minučių per pusfinalį prieš vokiečius ir galbūt šiandien jam pritrūko jėgų. Dabar džiaugiamės šia fantastiška akimirka, o toliau turime išspręsti problemas Italijos čempionate. Kaip dabar jaučiuosi? Esu pasaulio čempionas ir to dar niekada anksčiau nebuvau patyręs".

Raymondas DOMENECHAS (Prancūzijos rinktinės treneris): "Jaučiame didžiulį nusivylimą. Jūs puikiai matėtė, kad pratęsimo metu mes žaidėme žymiai geriau už savo varžovus. Raudonoji kortelė Zidane'ui buvo vienas svarbiausių rungtynių epizodų. Tuo metu mes jau neturėjome traumuoto Patricko Vieira. Tačiau ir rungtyniaudami dešimtyje toliau kontroliavome žaidimą. Dėl incidento, galiu pasakyti, kad ketvirtasis arbitras matė, kas atsitiko, ir informavo aikštės teisėją. Pagrindinis rungtynių teisėjas nieko nematė. Nežinau, ką pasakė Zidane'ui pasakė Marco Materazzi, tačiau jis turėjo būti išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju, o ne Andrea Pirlo. Tai jis išlygino rezultatą, jis išprovokavo "Zizou", kuris buvo mūsų vedlys į pergalę, pašalinimą. Manau, kad kada nors italams atsirugs tai kas įvyko šiandien".