Ketvirtas kartas buvo laimingas

2010 06 30 0:00
Kai Paragvajaus futbolininkai (raudona apranga) iš džiaugsmo puolė į priekį, japonai griebėsi už galvų - Y.Komano netikslus smūgis jiems lėmė pralaimėjimą.
AFP/Scanpix nuotraukos

Paragvajaus futbolo rinktinė vakar po dramatiškos kovos bei 11 m baudinių serijos įveikė Japoniją ir prasibrovė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Nei per pagrindinį rungtynėms skirtą laiką, nei per 30 minučių trukusį pratęsimą nugalėtoja nepaaiškėjo. Komandos įvarčių neįmušė - švieslentėje ryškiai degė du nuliai. 11 m baudinių serijoje 5:3 stipresni buvo Paragvajaus futbolininkai, įveikę Tekančios saulės šalies komandą.

Jau prieš rungtynes buvo aišku, kad laimėjusi rinktinė perrašys savo istoriją, nes iki šiol nė viena nebuvo patekusi į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Paragvajus aštuntfinalyje klupo tris kartus (1986, 1998 ir 2002 m.), Japonija - vieną (2002 m.). Todėl ketvirtas bandymas vakar paragvajiečiams buvo sėkmingas.

Nujausdamos šių rungtynių svarbą, abi rinktinės susitikimą pradėjo labai atsargiai, retai priartėdavo prie varžovų vartų. Pirmą progą pelnyti įvartį sukūrė Paragvajus. 19 minutę Lucasas Barriosas prasprūdo pro du varžovų gynėjus, bet jo smūgį atrėmė vartininkas Eiji Kawashima. Po minutės pavojus kilo paragvajiečių vartams - po Daisuke Matsui klastingo tolimo smūgio kamuolys atsimušė į skersinį. Dar vėliau iš toli grėsmingai spyrė Keisuke Honda, ir kamuolys prašvilpė pro pat virpstą. Vėliau komandos vėl aprimo. Japonai, atidavę iniciatyvą varžovams, patikimai gynėsi.

Po pertraukos ėmė ryškėti Paragvajaus komandos pranašumas, tačiau Pietų Amerikos atstovams jis naudos neatnešė. Per pratęsimą japonų vartininkui E.Kawashimai teko ne kartą gaudyti varžovų smūgiuotą kamuolį.

Tačiau ir per 120 minučių trukusį mūšį nugalėtojai nepaaiškėjo. Rinktinėms teko mušti 11 m baudinius.

Pirmieji penki smūgiai buvo tikslūs, ir Paragvajus atsidūrė priekyje 3:2. Tuomet lemtingą klaidą ir padarė Yuichi Komano - jo spirtas kamuolys atsimušė į skersinį. Po japono tiksliai spyrė Nelsonas Valdezas (4:2). Netrukus tuo pačiu atsakė K.Honda (4:3). Portugalijos klubo Lisabonos "Benfica" puolėjo Oscaro Cardozo smūgis buvo tikslus, jis ir lėmė savo komandai pergalę baudinių serijoje - 5:3.

Lemiamo baudinio autorius O.Cardozo po rungtynių dėkojo aukščiausioms jėgoms: "Pagaliau mes įveikėme šį barjerą. Paragvajus niekada nebuvo nužygiavęs taip toli, todėl visi esame laimingi. Įmušiau baudinį ir už tai esu dėkingas Dievui. Rungtynės buvo labai sunkios, nes Japonijos rinktinė pajėgi."

Paragvajaus futbolininkai ketvirtfinalyje šeštadienį susitiks su Ispanija arba Portugalija. Šios komandos kovojo vakar vėlai vakare.

Paragvajus - Japonija 0:0, 11 m baudinių serija - 5:3. Pretorija, 36 742 žiūrovai. Teisėjas - Frankas de Bleeckere (Belgija). Įspėjimai - Cristianas Riverosas (Paragvajus), Yuto Nagatomo, Yasuhito Endo, Daisuke Matsui, Keisuke Honda (Japonija).