Ketvirtfinaliai nepagailėjo staigmenų

2008 06 25 0:00
A.Aršavinas (dešinėje) taikliu smūgiu užbaigė E.van der Saro karjerą Olandijos rinktinėje.
AFP/Scanpix nuotraukos

Europos futbolo čempionato ketvirtfinalių rezultatai patvirtino, kad išankstinis ekipų skirstymas į favoritus ir autsaiderius yra beprasmis.

Nemažą staigmeną pateikė kroatus palaužę turkai, o atkrintamųjų varžybų "nevykėlių" komplekso atsikratyti siekiantys ispanai pašalino Italiją. Tačiau didžiausia turnyro sensacija tapo Rusijos rinktinės pergalė prieš Olandiją.

Dar vienas Turkijos "stebuklas"

Turkijos futbolininkai Vienoje pademonstravo dar vieną kovingumo stebuklą ir po 11 m baudinių serijos 3:1 nugalėjo poros favoritę Kroatijos rinktinę.

Normalus šių, gana neišraiškingų, rungtynių laikas nugalėtojo neišaiškino, bet likus minutei iki oficialaus pratęsimo laiko pabaigos kroatai išsiveržė į priekį po Ivano Klasničiaus įvarčio. Tačiau pratęsimo metu aikštėje dominavę turkai jau trečiose rungtynėse iš eilės sugebėjo išsikapstyti iš beviltiškos padėties. Paskutinėje Turkijos rinktinės atakoje Semiho Senturko smūgiuotas kamuolys neįtikėtinai sėkmingai praskriejo tarp dviejų kroatų gynėjų ir nusileido varžovų vartų tinkle.

Šoko ištikti kroatai nebeatsigavo. 11 m baudinių serijoje kroatų Lukos Modričiaus ir Ivano Rakitičiaus smūgiai buvo netaiklūs, o Mladeno Petričiaus smūgį atrėmė pirmą kartą šiame Europos čempionate ekipos vartus gynęs turkų vartininkas Ruštu Rečberas.

Savo ruožtu Turkijos futbolininkai užtikrintai realizavo visus tris 11 m baudinius ir, paneigdami išankstines prognozes, pirmą kartą šalies istorijoje prasiveržė į Europos čempionato pusfinalį.

Šiandien Bazelyje pirmenybių pusfinalyje Turkija susitiks su Vokietija, kuri ketvirtfinalyje 3:2 įveikė Portugaliją.

STATISTIKA

Kroatija - Turkija 1:1 (0:0, 0:0, 0:0, 1:1). 119 min. I.Klasničius; 120+2 min. S.Senturkas. Teisėjas Roberto Rosetti (Italija). 11 m baudiniai: 1:3. L.Modričius - nepataikė, A.Turanas - įvartis, D.Srna - įvartis, S.Senturkas - įvartis, I.Rakitičius - nepataikė, H.Altintopas - įvartis, M.Petričius - atremtas smūgis.

Rusiška sensacija

Trečiosiose ketvirtfinalio rungtynėse Rusija Bazelyje po pratęsimo 3:1 (0:0, 1:0, 0:0, 2:0) sensacingai nugalėjo favorite laikytą Olandiją bei pirmą kartą šalies istorijoje žais turnyro pusfinalyje.

Visų rungtynių metu sąlygas diktavusiems nugalėtojams pavyko išsiveržti į priekį antrojo kėlinio pradžioje, kai gražią kombinaciją taikliu smūgiu užbaigė Romanas Pavliučenka. Nervingai žaidusiems olandams baigiantis pagrindiniam rungtynių laikui po Ruudo van Nistelroy'aus įvarčio pavyko pratęsti dvikovą. Tačiau per pratęsimą rusai pagaliau sugebėjo pasinaudoti "oranžinių" gynybos spragomis ir po Dmitrijaus Torbinskio ir geriausiu dvikovos žaidėju pripažinto Andrejaus Aršavino smūgių šventė įtikinamą pergalę.

STATISTIKA

Olandija - Rusija 1:3 (0:0, 1:1, 0:0, 0:2). 86 min. R.van Nistelrooy'us; 56 min. R.Pavliučenka, 112 min. D.Torbinskis, 116 min. A.Aršavinas. Teisėjas Liubošas Michelis (Slovakija).

Įveiktas "nepaklusnus" barjeras

24 metus laukę savo valandos ispanai pagaliau įveikė Europos čempionato ketvirtfinalio barjerą. Ketvirtosiose ketvirtfinalio rungtynėse tarp Ispanijos ir Italijos normalaus rungtynių laiko bei pratęsimo nepakako. Tik po 11 m baudinių serijos ispanai 4:2 nugalėjo italus. Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas ispanas Ikeras Casillas atrėmė du varžovų smūgius. Jo kolega Gianluigi Buffonas savo vartus apsaugojo tik vieną kartą.

Tad antrąjame pusfinalyje vėl susitiks D grupės ekipos - Rusija ir Ispanija. Nors pirmojoje dvikovoje Ispanija sutriuškino Rusiją 4:1, šis rezultatas jau prarado aktualumą. Šis ketvirtadienio mačas bus žaidžiamas Vienoje.

STATISTIKA

Ispanija - Italija 0:0. 11 m baudiniai: 4:2. Davidas Villa - įvartis, Fabio Grosso -įvartis, Santiago Cazorla - įvartis, Daniele De Rossi - atremtas smūgis, Marcosas Senna - įvartis, Mauro Camoranesi - įvartis, Danielis Guiza - atremtas smūgis, Antonio Di Natale - atremtas smūgis, Cescas Fabregas - įvartis. Teisėjas Herbert Fandel (Vokietija).