Ketvirtfinalyje - Pekino parolimpiados finalininkai

2012 09 06 7:59
Londone dar pasirodys plaukikas K.Skučas./Romo Jurgaičio nuotrauka

Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė vakar vakare Londono parolimpinių žaidynių ketvirtfinalyje kovojo su Kinijos rinktine.

Būtent šios dvi ekipos susitiko 2008 metų Pekino parolimpiados aklųjų riedulio turnyro finale. Tąkart žaidynių šeimininkai po atkaklios kovos šventė pergalę 9:8 ir tapo čempionais. Sidabru tenkintis turėję ir šiemet į auksą nusitaikę lietuviai vakar Londone sulaukė keršto valandos.

Rungtynių kaina

Aklųjų riedulio turnyro B grupės varžybas Londone Lietuvos rinktinė baigė sužaisdama lygiosiomis 2:2 (0:0) su Turkijos ekipa. Abu įvarčius lietuviams pelnė Marius Zibolis. Pirmąją vietą grupėje užėmusių turkų (13 tšk.) gretose po kartą pasižymėjo Huseynas Alkanas bei Tuncay'us Karakaya.

Surinkusi 8 taškus Pekino parolimpiados vicečempionė Lietuvos rinktinė B grupėje liko trečia. Tai reiškė, jog šią vietą užėmusiai ekipai atkrintamosiose varžybose teks kovoti su B grupės antrąja komanda. Ja tapo Kinija, savo grupėje į priekį praleidusi tik Irano riedulio rinktinę.

Antrąją vietą A grupėje užėmė Brazilijos (9 tšk.) rinktinė, per paskutinio turo rungtynes 7:1 (4:1) nugalėjusi autsaiderę Didžiosios Britanijos ekipą, o kovoje dėl ketvirtosios vietos grupėje Europos čempionai Suomijos (6 tšk.) riedulininkai 4:1 (3:0) įveikė už atkrintamųjų varžybų borto likusią Švedijos (5 tšk.) komandą.

Tad vakar ketvirtfinaliuose žaidė Lietuvos - Kinijos, Turkijos - Alžyro, Brazilijos - Belgijos ir Irano - Suomijos ekipos. Šių rungtynių kaina didžiulė - pralaimėjusi ekipa pasirodymą žaidynėse baigs.

"Mes iš savęs mažiau negalime reikalauti, - prieš žaidynes sakė riedulio rinktinės, kuri 2000 ir 2008 metais tapo parolimpine vicečempione, treneris Karolis Levickis. - Paprasčiausiai bandome susidoroti su tuo, kad esame geriausi, ir tai įrodyti." Šalies aklųjų riedulio rinktinė pasaulyje yra pelniusi pripažinimą. Be olimpinių medalių, ji po dukart yra tapusi stipriausia Europoje ir pasaulyje.

Rekordas yra, medalio - ne

Trečiadienį Londono vasaros parolimpinėse žaidynėse startavo lengvaatletis Mindaugas Bilius. "Į Londoną vykstu tik aukso medalių. Kitaip ir būti negali", - prieš olimpiadą sakė po kraupios avarijos į neįgaliųjų sportą perėjęs vyras. Tačiau praėjusiais metais du aukso medalius pasaulio neįgaliųjų žaidynėse nuraškęs, o šiemet dukart Europos neįgaliųjų čempionate triumfavęs trisdešimtmetis lietuvis (auksą laimėjo disko metimo ir rutulio stūmimo rungtyse) Londone nepratęsė medalių serijos.

Sėkmingiausiu trečiuoju bandymu šiaulietis rutulį nustūmė 15,16 m ir pasiekė asmeninį rekordą. Tačiau tarp dvylikos dalyvių (neįgalumo grupė F37/38) tai jam garantavo tik šeštąją vietą. Parolimpinių žaidynių rutulio stūmimo čempionu šioje grupėje tapo pasaulio rekordą pagerinęs Kinijos atstovas Dongas Xia (17,52 m), sidabrą pelnė egiptietis Ibrahimas Ahmedas Abdelwarethas (15,53 m), bronzą - Javadas Hardanis (15,43 m) iš Irano.

Pažadą parvežti medalį M.Bilius, kurio gyvenimą pakreipė 2009-ųjų lapkritį JAV įvykusi baisi avarija (sportininkui 58 vietose lūžo 27 kaulai, kraujas užliejo smegenis, jį ištikusi koma truko visą mėnesį) galės ištesėti penktadienį. Likus dviem dienoms iki parolimpinių žaidynių pabaigos, rugsėjo 7-ąją, Kauno Vytauto Didžiojo universitete diplomatiją ir tarptautinius santykius studijuojantis lengvaatletis olimpiniame Londono stadione mėgins susidraugauti su disku.