Kinė Li Na – naujoji „Australian Open“ čempionė

2014 01 25 14:47
Li Na AFP/Scanpix nuotrauka

Trečias kartas kinei Li Na nemelavo – 4-oji pasaulio raketė „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro „Australian Open“ finale 7:6(3), 6:0 nugalėjo turnyro „išsišokėlę“ slovakę Dominiką Cibulkovą (WTA-24) ir tapo čempione.

24-erių slovakė pasipriešinti patyrusiai 31-erių Kinijos atstovei sugebėjo tik pirmajame sete, kai abiem tenisininkėms sunkiai sekėsi dorotis su įtampa. Pirmoji savo padavimą pralaimėjo D.Cibulkova, kuri padarė dvigubą klaidą. Tačiau tuo pačiu atsakė ir Li Na (3:2).

Pirmoji šansą iškovoti set pointą turėjo kinė, tačiau juo nepasinaudojo. Žaidimui persikėlus į tie breaką sėkmė lydėjo Li Na, kuri po 70 minučių kovos laimėjo pirmąjį setą.

Antrajame sete kinė įsibėgėjo ir per dvidešimt minučių jau pirmavo 5:0. Netrukus Li Na jau turėjo du match pointus ir vienu iš jų pasinaudojo.

Tai buvo jau penkta Li Na pergalė prieš D.Cibulkovą iš tiek pat galimų.

Atsiimdama čempionės trofėjų kinė negailėjo padėkų. „Dėkoju turnyro organizatoriams. Dėkoju nuostabiems sirgaliams. Džiaugiuosi, kad man pagaliau pavyko čia triumfuoti. Nekantrauju sugrįžti į Australiją“, – džiaugėsi Li Na, pernai turnyro finale kritusi prieš baltarusę Viktoriją Azarenką.

Kinijos tenisininkė nepamiršo pasakyti ačiū ir savo vyrui, kuriam dėkingumą išreiškė itin šmaikščiai. „Labai ačiū tau, esi šaunus vyrukas. Ir dar... tau labai pasisekė!“, – į vyrą kreipėsi naujoji „Australian Open“ čempionė.

Pirmą kartą „Australian Open“ finale žaidusi D.Cibulkova dėl pralaimėjimo per daug nesikrimto. „Tai buvo dvi fantastiškos mano gyvenimo savaitės. Manau, kad tuoj pravirksiu. Tai, jog iškopiau į finalą reiškia labai daug mūsų šaliai, džiaugiuosi būdama čia už Slovakiją. Sveikinu Li Na, ji nusipelno šios pergalės“,– su ašaromis akyse kalbėjo ji.