Kinijoje greičiausiai važiavo britas

2011 04 18 0:00
Laimėjęs Kinijoje L.Hamiltonas iškovojo jau penkioliktą pergalę per savo karjerą.

2011 metų sezono "Formulės-1" pasaulio čempionato trečiąjį etapą - Kinijos "Grand Prix" lenktynes - sekmadienį laimėjo iš septintosios pozicijos startavęs "McLaren-Mercedes" komandos narys ir 2008 metų planetos čempionas britas Lewisas Hamiltonas.

Per paskutinius varžybų ratus aplenkęs pirmųjų dvejų lenktynių laimėtoją Sebastianą Vettelį iš "Red Bull" 26-erių L.Hamiltonas 56 (305,066 km) Šanchajaus trasos ratus įveikė per 1 valandą 36 minutes 58,226 sekundės bei iškovojo jau penkioliktą pergalę per savo karjerą. Surinkęs 47 taškus britas bendrojoje sezono įskaitoje pakilo į antrąją vietą.

"Esu priblokštas", - po lenktynių sakė nugalėtojas. - Didžiuojuosi sunkiu darbu, kurį atlikau."

Antras finišavo iš pirmosios pozicijos startavęs bei du pirmuosius šio ir du paskutiniuosius praėjusio sezono etapus laimėjęs pasaulio čempionas bei sezono lyderis (68 tšk.) bendrojoje įskaitoje vokietis S.Vettelis.

"Esu vienintelis sportininkas, naudojęs dviejų sustojimų taktiką, kuriam pavyko užlipti ant podiumo. Tad turime kuo pasidžiaugti", - šypsojosi S.Vettelis.

Trečias 56 ratus įveikė tik iš aštuonioliktosios pozicijos startavęs kitas "RedBull-Renault" komandos narys australas Markas Webberis, kuris su 37 taškais bendrojoje įskaitoje tebėra ketvirtas.