Kinijoje triumfavo vokietis

2009 04 20 0:00
Kinijoje laimėjęs S.Vettelis iškovojo antrą pergalę per savo karjerą.

Trečiojo šių metų pasaulio "Formulės-1" pasaulio čempionato - Kinijos "Grand Prix" lenktynių - etapo nugalėtoju sekmadienį lietingu oru Šanchajaus trasoje tapo 21-erių vokietis Sebastianas Vettelis iš "Red Bull" komandos.

Startavęs iš pirmosios pozicijos, 56 trasos ratus - 305,066 km - Vokietijos lenktynininkas nuvažiavo per 1 valandą 57 minutes 43,475 sekundės bei iškovojo antrą pergalę per savo karjerą šiose pirmenybėse. Pirmą pergalę S.Vettelis iškovojo praėjusių metų čempionato Italijos "Grand Prix" etape.

Po šios pergalės Vokietijos lenktynininkas su 10 įskaitinių taškų bendrojoje sezono įskaitoje yra trečias.

Antrąją vietą sekmadienį užėmė kitas "Red Bull" komandos narys australas Markas Webberis, kuriam pirmą kartą pavyko patekti tarp lenktynių prizininkų.

Trečia pozicija tenkinosi sezono lyderis bendrojoje įskaitoje, laimėjęs du pirmuosius lenktynių etapus Australijoje bei Malaizijoje, britas Jensonas Buttonas iš "Brawn GP" ekipos.

Antrąją vietą bendrojoje sezono įskaitoje išsaugojo brazilas Rubensas Barrichello ("Brawn GP"), kuris Šanchajaus trasoje finišavo ketvirtas.

Iš antrosios vietos varžybas pradėjęs "Renault" lyderis Fernando Alonso finišavo tik devintas. Vėl taškų neiškovojo "Ferrari" komanda: Kimi Raikkonenas finišavo tik dvyliktas, o Felipe Massa pasitraukė iš kovos net neįpusėjus varžyboms.

Kitos "Formulės-1" čempionato lenktynės bus surengtos balandžio 26 d. Bahreine.