Klaida atėmė galimybę kovoti dėl aukso

2012 04 07 15:08

Penktus metus iš eilės geriausia Lietuvos treko dviratininkė Simona Krupeckaitė iš pasaulio čempionato grįš ne tuščiomis - vakar Australijoje ji pelnė sidabrą.

"Galėjome kovoti ir dėl aukso medalio, bet..." - atsiduso Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) administracijos direktorius Antanas Taučius.

Teisėjai turėjo darbo

Vakar sprinto finale S.Krupeckaitė varžėsi su šios rungties karaliene vadinama Victoria Pendleton iš Didžiosios Britanijos. Pirmą važiavimą laimėjo britė, antrajame triumfavo Simona, tad visi nekantriai laukėme lemiamo, trečiojo važiavimo. Tačiau netrukus pasiekusi žinia nuvylė visus Lietuvos dviračių sporto gerbėjus, o ypač S.Krupeckaitę ir jos trenerį Dmitrijų Leopoldą. Teisėjų sprendimu lietuvė išvažiavo iš savo zonos, pažeidė taisykles ir buvo diskvalifikuota. 29 metų mūsų sprinterė nesulaikė ašarų. O 31-erių olimpinė ir pasaulio čempionė S.Pendleton triumfavo - sprinte stipriausia ji tapo šeštąkart (2005, 2007-2010 ir 2012 metais).

"Yra vadinamasis koridorius, - situaciją komentavo A.Taučius. - Simona finišavo palenkusi galvą ir turbūt nematė, kad važiuoja arčiau raudonos linijos. O tai jau pažeidimas. Nedidelis, bet to pakako, kad ją diskvalifikuotų."

Iki šiol S.Krupeckaitė pasaulio pirmenybių sprinto varžybose sidabrą buvo iškovojusi ir 2008, ir 2011 metais, o 2009 ir 2010-aisiais pelnė bronzą.

"Šis sidabro medalis parodė, kad Simona Londono olimpiadoje bus rimta konkurentė kovoti dėl apdovanojimų", - neabejojo A.Taučius. Juolab, jis prisiminė, treko karalienę V.Pendleton lietuvė jau kartą yra nugalėjusi, tai įvyko Anglijoje per pasaulio taurės varžybas.

Penktadienį ryte vykusiuose pusfinaliuose S.Krupeckaitė 2:0 įveikė Liubovę Šuliką iš Ukrainos, o treko šeimininkės Annos Meares ir V.Pendleton dramatišką dvikovą teisėju sprendimu 2:1 šventė britė. Pirmą važiavimą nesunkiai laimėjo australė, nes artėdama prie finišo V.Pendleton griuvo. Antrąjį laimėjo australė, tačiau teisėjai užfiksavo, jog ši kirto "koridoriaus" ribą, ir pergalę įskaitė varžovei. Per lemiamą išbandymą laikui geriau pasirodė britė. Kovoje dėl bronzos A.Meares 2:0 įveikė ukrainietę L.Šuliką.

Priminsime, jog sprinto kvalifikaciniame važiavime tarp 29 dalyvių S.Krupeckaitė buvo septinta (11,079 sek.), šešioliktfinalyje lietuvė (12,023 sek.) nesunkiai įveikė kinę Tianshi Zhong, aštuntfinalyje (11,398) laimėjo prieš Venesuelos dviratininkę Danielą Grelui Larreal Chirinos, o ketvirtfinalyje 2:0 nugalėjo vokietę Miriam Weltę.

Šiandien Melburne S.Krupeckaitė dėl antrojo pasaulio čempionato medalio kovos keirino rungtyje.

Viskas, kas blogiausia

LDSF administracijos direktorius A.Taučius pripažino, kad šios planetos pirmenybės, išskyrus Simonos pasirodymą, mūsų rinktinei nebuvo sėkmingos. S.Krupeckaitė dar prieš šias pirmenybes buvo užsitikrinusi sprinto ir keirino rungčių kelialapius į Londono olimpines žaidynes, tad Melburne kitos rinktinės narės kovojo dar dėl trijų kelialapių. Deja, fortūna žaliajame žemyne lietuvėms nesišypsojo.

Tik vienuoliktą vietą komandinėse persekiojimo lenktynėse užėmė ir be olimpinio kelialapio liko Lietuvos rinktinė - Vilija Sereikaitė, Aušrinė Trebaitė bei Vaida Pikauskaitė. Olimpinis kelialapis išsprūdo ir komandinio sprinto duetui Gintarei Gaivenytei ir S.Krupeckaitei. Po pirmojo rato susikeisdamos lietuvės pažeidė taisykles ir buvo diskvalifikuotos.

Dėl trečiojo kelialapio omniumo (daugiakovės) varžybose vakar kovojusi A.Trebaitė pirmoje iš šešių rungčių - skriejančio rato (250 m) lenktynėse - užėmė devintąją vietą. Antroje rungtyje - taškų lenktynėse - Aušrinė griuvo, distancijos nebaigė ir pasitraukė iš varžybų. Tiksli jos sveikatos būklė paaiškės po nuodugnesnių medicinos tyrimų.

"Pasaulio čempionatui A.Trebaitė buvo labai gerai pasirengusi, jai reikėjo tik patekti į dvyliktuką, ir kelialapis būtų rankose. Bet atsitiko blogiausia, kas tik galėjo būti", - likimo išdaigomis nesidžiaugė A.Taučius.