Klaidos lietuvių nepaskandino

2011 07 15 0:00

Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo Europos jaunimo čempionatą Ispanijos mieste Bilbao.

Vakar trenerio Mariaus Linarto auklėtiniai pirmosiose D grupės rungtynėse 82:77 (18:18, 21:21, 19:16, 24:22) nugalėjo bendraamžius iš Italijos. Mūsiškiai laimėjo, nors per rungtynes suklydo net 31 kartą (varžovai - 15). Lietuviai akivaizdžiai pranoko varžovus kovodami dėl atšokusių kamuolių (44 ir 32).

Pirmenybių išvakarėse per draugiškas rungtynes lietuviai italus įveikė 73:69. Vakar jie antrą sykį nugalėjo tuos pačius varžovus, bet pergalei prireikė daug pastangų.

Kova aikštėje ilgai vyko taškas į tašką. Beveik visą trečią kėlinį pirmavo Italijos komanda, o lietuviai rezultatą persvėrė ketvirto ketvirčio pradžioje. 32 minutę komandas skyrė tik 2 taškai (62:60), tuomet Lietuvos jaunimas laimėjo žaidimo atkarpą 9:0 ir susikrovė lemiamą pranašumą.

Vakar nesulaikomai rungtyniavo puolėjas Saulius Kulvietis. Per 36 minutes jis įmetė net 32 taškus (dvitaškiai - 6/7, tritaškiai - 5/5) ir atkovojo 10 kamuolių. 12 taškų prie pergalės pridėjo ką tik pasaulio jaunių (iki 19 metų) čempionu tapęs Dovydas Redikas. 11 pelnė Augustas Pečiukevičius, 7 - Giedrius Staniulis. Kitas dvidešimtmečių rinktinę papildęs pasaulio čempionas Arnas Butkevičius per 16 minučių pelnė 4 taškus ir atkovojo 3 kamuolius. Italijos rinktinėje pasižymėjo Achila Polonara (18 tšk.), Andrea de Nicolao (15) ir Nicolo Melli (12).

Naujojo Vilniaus "Lietuvos ryto" klubo trenerio Aleksandro Džikičiaus treniruojami Serbijos jaunieji krepšininkai vakar A grupės rungtynėse įveikė rusus - 72:62.

Lietuvos jaunimo rinktinė šiandien 15 val. susitiks su Ukraina, o rytoj kausis su Vokietija.