LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Klaipėdiečiai kovingumu meistriškumo nekompensavo

2017 09 12 17:02
"Dragūno" trenerio Artūro Juškėno teigimu, auklėtiniams koją pakišo lietuviškas kuklumas. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šį sezoną vėl kausis tik Lietuvos čempionate bei Baltijos rankinio lygoje. Į tolesnį Europos rankinio federacijos (EHF) taurės turnyro etapą Klaipėdos ekipai kelią užkirto Zagrebo „Dubrava“ (Kroatija). Antrą tarpusavio susitikimą laimėjo kroatai žengė į kitą EHF taurės etapą.

Klaipėdoje abiejų komandų susitikimas baigėsi lygiosiomis 36:36, tad žaidžiant išvykoje „Dragūnui“ reikėjo pergalės bent vieno įvarčio skirtumu, arba lygiųjų su didesniu įmestų įvarčių skaičiumi, nei namie. Tačiau fortūna plačiau šypsojosi aikštelės šeimininkams kroatams – rungtynes jie laimėjo rezultatu 36:35 (20:14).

„Nuotaika niūri, nes vėl baigėme Europos sezoną pirmame etape, nors varžovai buvo įveikiami. Galime pasigirti tik savo kovingumu, bet ne meistriškumu, o tai labai liūdina. Kroatai parodė, kad ir jauna komanda gali žaisti aukštu lygiu. Šįkart mes, kas neįprasta Europos rungtynėse, buvome vyresnė komanda už varžovus. Tikriausiai tas lietuviškas kuklumas ir baimės nulėmė, kad labai jauna komanda mus nugalėjo. Mums nebuvo priežasčių išeiti į aikštelę susikausčiusiems, bet kažkodėl vis tiek taip nutiko. Kol šito nepašalinsime, bus blogai“, – po rungtynių kalbėjo „Dragūno“ treneris Artūras Juškėnas.

Pirmame kėlinyje klaipėdiečių žaidimas nepriminė tokio rankinio. kokį įprastai sugeba pademonstruoti Lietuvos čempionai. Kamuolys slydo iš rankų, o „Dubrava“, neleidusi mūsiškiams lengvai veržtis prie vartų, savo sirgalių džiaugsmui rezultatyviai atakavo dragūniečius. Po pirmojo kėlinio kroatai džiaugėsi net 6 įvarčių persvara – 20:14.

Vis dėlto sugrįžę po pertraukos „Dragūno“ žaidėjai ėmė žaisti visai kitokį rankinį, įprastą klaipėdiečių akims – greitą ir rezultatyvų. Per maždaug tris minutes lietuviai sugebėjo išnaudoti kroatų gynybos spragas, surengė keletą greitų atakų, prisivijo varžovus ir nutildė įsilinksminusius jų sirgalius.

Antroje rungtynių dalyje „Dragūnui“ buvo pavykę rezultatą persverti savo naudai, bet tai, kad svarbiais momentais klaipėdiečiams pritrūko pasitikėjimo savo jėgomis ir šiek tiek sėkmės, lėmė, jog likus dešimčiai sekundžių iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus – 35:35, o kamuolys – kroatų rankose. Minutės pertraukėlės paprašiusi „Dubrava“ sugebėjo pelnyti įvartį, o „Dragūno“ bandymas sulig finaline sirena švystelėti kamuolį per visą aikštelę nepasisekė. Tad pergalės šokį namų arenoje šoko praėjusių metų Kroatijos čempionato bronzos laimėtojai.