Klaipėdietis diskvalifikuotas iki sezono pabaigos

2007 12 05 0:00

20 metų 203 cm ūgio Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) debiutantas Simas Galdikas iš Klaipėdos universiteto (KU) už itin nepadorų elgesį teisėjų atžvilgiu diskvalifikuotas visam 2007-2008 metų sezonui.

Incidentas įvyko per rungtynes tarp KU ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) komandų. Įpusėjus antram kėlinukui S.Galdikas užsidirbo penktą ir dar techninę pražangą. Nesutikęs su teisėjų sprendimu jis karštai aiškinosi, prieštaravo ir išplūdo juos necenzūriniais žodžiais. Per didžiąją pertrauką dar porą ne itin malonių frazių teisėjams leptelėjęs S.Galdikas buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga. Jam buvo uždrausta salėje stebėti rungtynes.

LSKL direktoratas apsvarstė šį incidentą dėl S.Galdiko ir nusprendė, kad žaidėjas pažeidė garbaus elgesio taisykles varžybų teisėjų atžvilgiu. Todėl LSKL įspėjo KU vaikinų krepšinio komandos vadovę G.Avižonienę per varžybas griežtai laikytis LSKL varžybų nuostatų. O S.Galdikas buvo pašalintas iš LSKL varžybų, panaikinama jam išduota licencija iki sezono pabaigos. Šį sezoną S.Galdikas spėjo sužaisti penkerias LSKL rungtynes. Vidutiniškai per 18 minučių krepšininkas pelnydavo 8,2 taško ir atkovodavo 5,8 kamuolio. Krepšininkas rungtyniauja ir Nacionalinėje krepšinio lygoje, Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" ekipoje.

Pirmadienį LSKL čempionate prasidėjo antras ratas. Čempionate pirmauja septynias pergales iškovoję KU krepšininkai. Jie savo arenoje 89:82 įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipą.

Per kitas pirmadienio rungtynes Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) komanda namie netikėtai 90:96 pralaimėjo MRU ekipai. Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) studentai Vilniuje 69:68 palaužė Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą, o Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda išvykoje 76:68 įveikė be pergalių žaidžiančią Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštosios mokyklos (LCC) ekipą.