Komplikuotas sugrįžimas į elitą

2015 02 24 6:00
Medikai suteikia pirmąją pagalbą Simonai Krupeckaitei. AFP/Scanpix nuotrauka

Prie medalių savo gerbėjus įpratinusios Lietuvos treko dviratininkės šį kartą iš pasaulio čempionato Prancūzijoje grįžo be apdovanojimų.

Tiesa, prieš varžybas niekas aukštų vietų ir neplanavo. Pagrindinė užduotis merginoms buvo kaupti taškus kovojant dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

12 pasaulio čempionato medalių iškovojusiai 32 metų Simonai Krupeckaitei tai buvo pirmosios oficialios varžybos po motinystės atostogų.

Mėgstamoje sprinto rungtyje S. Krupeckaitė užėmė 7 vietą, nors prieš varžybas jos vyras ir treneris Dmitrijus Leopoldas teigė, kad 5 vieta būtų puikus pasiekimas.

Keirino rungties varžybų išvakarėse Simoną ištiko nesėkmė. Per treniruotę ji bei dar kelios sportininkės krito ir stipriai susimušė smakrą. S. Krupeckaitę ir Kolumbijos dviratininką Fabianą Puerto medikai nuvežė į ligoninę, ten žaizdas teko siūti.

Sekmadienį keirino varžybose lietuvė startavo tik suleidus vaistų nuo skausmo. Per pirmąjį važiavimą užsitikrinti vietos geriausiųjų dvyliktuke S. Krupeckaitei nepavyko. Lietuvei reikėjo laimėti paguodos varžybas, kad galėtų tęsti kovą dėl medalių. Deja, savo ketvertuke ji finišavo paskutinė, atsiliko nuo Fatehah Mustapos iš Malaizijos, amerikietės Melissos Erickson ir japonės Kanako Kase. Bendrojoje įskaitoje Lietuvos dviratininkė liko 13-23 vietoje.

"Kiekvienam atletui svarbiausias startas yra olimpiada. Apie medalius kol kas nekalbame. Svarbu, kad Simona sėkmingai įveiktų atranką ir startuotų Rio de Žaneire", - tikino D. Leopoldas.

Šešių rungčių dviračių daugiakovės varžybose dalyvavusios 26-erių Aušrinės Trėbaitės rezultatai nuolat prastėjo. Lietuvė laimėjo 10 km skrečo lenktynes. Tačiau 3 km persekiojimo rungtyje buvo 15-a, eliminavimo varžybose 19-a, 500 m sprinto rungtyje vėl 15-a, sprinte "iš eigos" 20-a, lenktynėse dėl taškų 14-a, o bendrojoje įskaitoje užėmė 16 vietą, aplenkė 4 varžoves.

19-metė Edita Mazurevičiūtė persekiojimo varžybose užėmė 15 vietą, o 28-erių Gintarė Gaivenytė sprinto rungtyje liko priešpaskutinė, 29-a.

Pasaulio dviračių treko čempionate nedalyvavo nė vienas Lietuvos sportininkas. Vasilijui Lendeliui iki kelialapio į Prancūziją pritrūko vos 2 reitingo taškų.

Šiose planetos pirmenybėse moterų ir vyrų varžybose buvo išdalyta 20 medalių komplektų. Medalių įskaitos nugalėtojais tapo šeimininkės Prancūzijos sportininkai - jie laimėjo 5 aukso ir 2 bronzos medalius. Australijos atletai išsivežė 4 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos, Vokietijos - 3 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimus.