Košmariškas trenerio debiutas

2010 05 26 0:00
R.Žutautui (kairėje) debiutas Lietuvos rinktinės trenerio poste buvo itin nesėkmingas - vartininkai G.Arlauskis (viduryje) ir Ž.Karčemarskas praleido po 2 įvarčius.
Nuotraukos: ©"Lietuvos žinios"

Naujasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris Raimondas Žutautas savo debiutą prisimins ilgai. Vakar jo vadovaujama komanda draugiškose rungtynėse Charkove 0:4 pralaimėjo Ukrainos rinktinei.

Prieš rungtynes naujasis strategas žadėjo nemažai dėmesio skirti puolimui. Rungtynių išvakarėse rinktinės nariams net surengė vaizdajuostės peržiūrą - demonstravo gražiausius jų įvarčius, atstovaujant nacionalinei komandai.

Treneris pažadą tesėjo - dviem puolėjais žaidę lietuviai nevengė varžovų vartų teritorijos, tačiau praradę kamuolį dažniausiai nespėdavo grįžti į gynybą, o ukrainiečiai tuo naudojosi.

Charkove debiutavo ne tik R.Žutautas, bet ir du žaidėjai - Arvydas Novikovas bei Ramūnas Radavičius.

Jau 3 minutę puikią progą pasižymėti turėjo Darvydas Šernas. Pasinaudojęs ukrainiečių gynėjų pasyvumu, jis perėmė kamuolį, tačiau priartėjęs prie vartų smūgiavo labai netiksliai. Netrukus prasidėjo Lietuvos rinktinės bėdos. 11 minutę Kęstutis Ivaškevičius grubiai sustabdė Ukrainos rinktinės žvaigždę Andrijų Ševčenką ir užsidirbo geltoną kortelę. Aleksandras Alijevas baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į lietuvių vartus. Vartininkas Giedrius Arlauskis nesėkmingai bandė atmušti kamuolį, šis nuo jo rankų atsimušė į virpstą ir atsidūrė tinkle. 17 minutę A.Ševčenka prasiveržė kairiuoju kraštu ir atliko perdavimą į baudos aikštelę, kur be priežiūros paliktas A.Alijevas vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartus - 2:0.

Po antro įvarčio lietuviai atkuto - iš toli pavojingai smūgiavo K.Ivaškevičius ir Dominykas Galkevičius.

Antrą kėlinį vietoje G.Arlauskio į Lietuvos vartus stojo Žydrūnas Karčemarskas, bet ir jam nepavyko išvengti nemalonumų. 68 minutę visas rungtynes nervingai žaidęs gynėjas Vidas Alunderis baudos aikštelėje pargriovė Jevgenijų Konoplianką. Teisėjas iš Rusijos Stanislavas Suchina nedvejodamas skyrė 11 m baudinį, o lietuvį įspėjo. Baudinį realizavo A.Ševčenka - 3:0.

R.Žutauto sprendimas dešiniojo gynėjo pozicijoje leisti žaisti V.Alunderiui nepasiteisino. Jis nuolat nespėdavo paskui varžovus ir stabdydavo juos pražangomis. Tuo metu anksčiau rinktinėje šioje pozicijoje visuomet sėkmingai žaidęs Marius Stankevičius šį kartą rungtyniavo jam neįprastoje vidurio gynėjo pozicijoje.

Net po trečio įvarčio lietuviai nenuleido rankų. Po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Poškus varžovų gynėjams kėlė įtampą. Tačiau galutinai Lietuvos rinktinė buvo sugniuždyta 76 minutę, kai A.Ševčenka lyg per treniruotę priartėjo prie lietuvių vartų ir niekieno netrukdomas pasiuntė kamuolį pro Ž.Karčemarską ir pasiekė tikslą.

Kitas draugiškas rungtynes Lietuvos rinktinė žais kitą mėnesį. Birželio 18-19 dienomis Lietuvoje vyks Baltijos taurės turnyras, kuriame mūsiškiai susitiks su Latvijos ir Estijos komandomis.

Pirmąsias atrankos rungtynes į 2012 m. Europos čempionatą lietuviai žais rugsėjo 3 dieną Kaune su Škotija.

Ukraina - Lietuva 4:0 (2:0). A.Alijevas (11, 17), A.Ševčenka (68 iš 11 m, 76).

Lietuvos rinktinės sudėtis: G.Arlauskis (46' Ž.Karčemarskas), V.Alunderis, M.Stankevičius, A.Klimavičius, R.Radavičius, V.Lukša (82' V.Kavaliauskas), K.Ivaškevičius, D.Galkevičius, A.Novikovas (57' R.Poškus), D.Šernas (66' M.Kalonas), T.Danilevičius.