Kova dėl bronzos vyko iki paskutinės sekundės

2009 03 31 0:00

Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) paaiškėjo pirmi čempionatų prizininkai. Sekmadienį sostinėje vyko mačai dėl trečiosios vietos.

Merginų grupėje bronzą iškovojo Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkės, o per vaikinų varžybas mažąjį finalą laimėjo Klaipėdos universiteto (KU) komanda.

Skaudi pamoka.

KU krepšininkai bronzos medalius iškovojo antrus metus iš eilės. Sekmadienį per mažąjį finalą jie po fantastiškai sužaistų dviejų paskutinių kėlinių 94:92 (13:26, 19:35, 30:19, 32:12) išplėšė pergalę iš aikštelės šeimininkų - Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) sportininkų. VPU komanda žaidė be savo lyderių Justo Sinicos, Artūro Jomanto ir Stepono Babrausko. Šeimininkai po dviejų kėlinių buvo susikrovę solidžią persvarą (61:32), tačiau, nors ir sunku patikėti, jos neišsaugojo. Kitus du kėlinukus laimėjo KU - 62:31!

Likus žaisti 23 sekundes tritaškį, kaip vėliau paaiškėjo - pergalingą, pelnė KU ekipos krepšininkas Tomas Šaulys (94:92). Taip jis antrąkart per rungtynes išvedė saviškius į priekį. Pirmąsyk KU pirmavo tik mačo pradžioje (6:2). Paskutinė VPU žaidėjų ataka buvo nesėkminga.

"Tikėjome pergale net ir atsilikdami 30 taškų. Viltis davė vaisių. Mes laimėjome", - pasibaigus rungtynėms džiaugėsi vienas KU lyderių Julius Žurna. Jis prie pergalės prisidėjo 34 taškais. Po 17 surinko T.Šaulys ir Rolandas Žilevičius.

Iš pralaimėjusiųjų geriausiai sekėsi Lukui Chmieliauskui (28 tšk.), Janui Jurgo (27) ir Kristijonui Gaškai (19).

"Apmaudu, kad taip skaudžiai pralaimėjome. Tai dar viena pamoka, jog krepšinį reikia žaisti iki paskutinės sekundės", - neslėpė liūdesio VPU ekipos vyriausiasis treneris Algimantas Šatas.

Trečioji vieta džiugina

Per merginų mažąjį finalą LKKA komanda po atkaklios kovos 65:61 (10:12, 23:17, 17:19, 15:13) įveikė VPU krepšininkes. 25 taškus nugalėtojoms pelnė Agnė Žiegytė, 17 - Birutė Račaitė, 8 - Laura Rakutytė. Sostinės ekipoje rezultatyviausios buvo Milda Navickaitė ir Giedrė Kirstukaitė (po 16 tšk.) bei Eglė Jucevičiūtė (14).

Iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms LKKA pirmavo 9 taškais. Tačiau netrukus rezultatas jau buvo lygus - 61:61. VPU krepšininkės turėjo progą aplenkti priešininkes, tačiau abu E.Jucevičiūtės baudos metimai tikslo nepasiekė. O varžovių žaidėja A.Žiegytė visus keturis kartus taikliai metė nuo baudų linijos ir taip įtvirtino saviškių pergalę. LKKA krepšininkės vėl tapo LSKL prizininkėmis, tiesa, šį kartą - bronzos medalininkėmis. Prieš dvejus metus LKKA ekipa iškovojo auksą, o pernai - sidabrą.

"Per finalus geros tik dvi vietos - pirmoji ir trečioji", - pasibaigus dvikovai kalbėjo LKKA trenerė Rasa Kreivytė.

"Vaikiškos klaidos rungtynių pabaigoje neleido mums laimėti. Lieka kaltinti tik save", - lakoniškai teigė VPU vyriausioji trenerė Ramunė Venskūnienė.